LRH
Регуляторний стандарт
Оцінка рівня дотримання процедури при здійсненні державної регуляторної політики органами місцевого самоврядування
Львівський регуляторний хаб розробив методологію "Регуляторний стандарт" для оцінки рівня дотримання процедури при здійсненні державної регуляторної політики органами місцевого самоврядування, відповідності їх вебресурсів вимогам профільного законодавства та кращим тематичним практикам оприлюднення актуальної публічної інформації на єдиному державному порталі відкритих даних. Індикатори Методології оцінюють нормативно-правову базу, планування діяльності, роботу постійної відповідальної депутатської комісії, звітування голови міської ради, оприлюднення проєктів регуляторних актів та регуляторного впливу, оприлюднення діючих регуляторних актів, проведення відстеження результативності регуляторних актів, проведення відкритих публічних заходів з громадськістю, оприлюднення інформації про здійснення регуляторної діяльності, проведення електронних аукціонів тощо.
За якою методологією проводиться оцінка?
В розрізі дотримання усіх процедур визначених Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", а також доступності інформації про регуляторну діяльність ради командою ЛРХ було створено конкретні індикатори для визначення відповідності "Регуляторному стандарту" - еталонній методології оцінки сфери регуляторної політики.
Яким чином здійснюватиметься оцінка?
Оцінка регуляторних умов здійснюється в форматі ґрунтовного аудиту в розрізі дотримання усіх процедур визначених Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", а також доступності інформації про регуляторну діяльність ради.
В якому форматі відбувається оцінка?
У бальній та відсотковій формах оцінюватиметься вебресурс ради та дотичні платформи для комунікації з громадою, рівень виконання Постанови КМУ No 835 в частині створення та оприлюднення стандартизованих наборів відкритих регуляторних даних.
За якими індикаторами відбувається оцінка?
Для зручності ми розділили індикатори на два види: прозорості та підзвітності. Прозорість відповідає за фактичну наявність процесу чи події, у той час як підзвітність - це якісна характеристика, яка окреслює відповідність наявного процесу чи події їх змісту згідно вимог закону.

Індикатори прозорості та підзвітності є взаємодоповнюючими та допомагають комплексно оцінити рівень реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності органами місцевого самоврядування. Вони є універсальними та можуть застосовуватись до усіх, без виключення, ОМС країни.

Частина з наведених індикаторів була розроблена командою Львівського регуляторного хабу у співпраці з експертами Програми Transparent cities/Прозорі міста та додана до Методологій рейтингування прозорості та підзвітності міст-2021 у сфері "Інвестиції та економічний розвиток".
Які ОМС вже скористались послугою оцінки регуляторного стандарту?
1
м. Стрий
Львівська область
2
м. Рівне
Рівненська область
3
м. Червоноград
Львівська область
4
м. Нововолинськ
Волинська область
5
м. Володимир-Волинський
Волинська область
6
Смідинська громада
Волинська область
7
Зимнівська громада
Волинська область
Залиште свої дані для отримання детальнішої інформації про послугу
E-mail
ПІБ
Телефон
Назва громади
Коментарі / побажання
Made on
Tilda