Новини (2019 р.)
Команда ЛРХ провела навчальні семінари з використання системи "ProZorro.Продажі" в Луцьку
24 грудня експерти Львівського регуляторного хабу в рамках навчального семінару для представників ОМС, громадськості та бізнесу в Луцьку розповіли учасникам про переваги електронної торгової системи, особливості здійснення відкритих аукціонів та основні механізми роботи з електронними майданчиками для ефективного залучення інвестицій в громадах.

Захід було організовано спільно з представниками Волинського регіонального офісу Програми "U-LEAD з Європою", бізнес-центром "Клуб Ділових Людей Україна", міським центром зайнятості в Луцьку та товарно-сировинною біржею "Галконтракт".

В рамках семінару віце-президент товарно-сировинної біржі «Галконтракт» Олексій Лапіда поділився практичними "case-study" в роботі з системою відкритих електронних торгів, а керівник Львівського регуляторного хабу Тарас Хавунка розповів про можливості поповнення місцевих бюджетів через продаж комунального і державного майна за допомогою Prozorro.Продажі, а також про ключові механізми роботи з системою, які сприятимуть економічному розвитку громад.

Зокрема, в контексті здійснення земельної реформи в Україні, аналітик Львівського регуляторного хабу Олександра Чоловська розповіла про особливості проведення інвентаризації земель в ОТГ, та нові можливості для громад повернути свої незаконно відчужені земельні ділянки, реалізувати права на оренду сільськогосподарських земельних ділянок завдяки системі відкритих електронних торгів.
Про лідерство, цілі та мотивацію: у Червонограді відбувся навчальний захід "Включайся!" для представників ОМС і молоді
16 грудня в місті Червоноград команда Львівського регуляторного хабу спільно з ГО Центр громадського моніторингу та досліджень організували публічну дискусію в форматі лідерського кафе "Включайся!" для представників Червоноградської міської ради, громадськості та активної молоді міста.

У неділю 15 грудня експерт з розвитку мереж та коаліцій Іван Омелян поділився з учасниками заходу інструментами громадської участі в управлінні містом, можливостями впливу місцевих активістів на процес прийняття рішень та ефективної співпраці влади, громади та бізнесу для впровадження ефективних змін. Окремим блоком став інтеративний семінар з розвитку лідерства, в якому взяли участь представники органу місцевого самоврядування та молоді активісти.
"Протидіяти корупції разом": Львівський регуляторний хаб підписав Меморандум про співпрацю з ACREC
11 грудня в Києві громадська організація Львівський регуляторний хаб підписала Меморандум про співпрацю з Міждисциплінарним науково-освітнім центром протидії корупції (ACREC), який функціонує на базі Національного університету "Києво-Могилянська академія".
Співпраця ЛРХ з партнерами ACREC націлена на зміцнення професійної спроможності громадської організації та активної співпраці в рамках програми за трьома ключовими напрямками:
  • менторство;
  • навчання;
  • мережування.
Львівський регуляторний хаб планує спільно з ACREC реалізовувати нові антикорупційні ініціативи та ділитися цими практиками з представниками органів місцевого самоврядування в рамках тісної комунікації для інституційного та економічного розвитку громад, сприянню підзвітності та "прозорій" діяльності місцевої влади.
Львівський регуляторний хаб як суспільний стартап: Тарас Хавунка розповів про принципи роботи команди
21 листопада у Львові в рамках заходу Red Bull #ДійШвидко керівник Львівського регуляторного хабу Тарас Хавунка розповів про те, як зародилася ідея створення суспільного стартапу, з чого почалися перші кроки та як досягались перемоги команди аналітично-адвокаційного центру ЛРХ.
"Не треба боятися нестандартних ідей, рішень та сфер. Насправді, зараз існує дуже багато нерозкритих тем, які потребують вашої пристрасті та наснаги. Не бійтеся створювати стартапи в суспільних сферах, вони можуть бути не менш успішним, ніж особисті бізнес-ідеї, але точно допоможуть змінювати нашу країну на краще! Унікальність Львівського регуляторного хабу в тому, що цей стартап є суспільним, адже ми об'єднуємо інтереси всіх сторін: бізнесу, влади та громадськості, спільно шукаємо компроміси та впроваджуємо якісні зміни в своєму місті та країні. В цьому секрет: помічати проблеми, розцінювати їх як можливості і перетворювати на успіх", - наголосив Тарас Хавунка.
Презентація Геоінформаційної системи та дискусія про цінності: у Червонограді відбувся Форум Відповідальних людей
8 листопада в місті Червоноград відбувся Форум Відповідальних людей, який став платформою для комунікації та обміну досвідом між громадськими активістами, представниками духовенства, влади, бізнесу і молоді.
Запрошені спікери актуалізували тему цінностей та збереження громадської відповідальності в громаді через підвищення рівня обізнаності громадян про діяльність міста, їхню залученість до процесу змін та розвитку громади.

Захід організувала Червоноградська міська рада, команда Львівського регуляторного хабу як партнерська організація також долучилася до реалізації події.
В рамках Форуму було представлено розроблену Геоінформаційну систему - платформу, яка містить базу даних щодо нерухомого комунального майна міста, реклами, бюджетних видатків та управління землею в Червонограді. Оновлена програма ГІС - реальний інструмент, через який місцева влада зможе фахово та відкрито висвітлювати дані для громадськості.
Тарас Хавунка розповів про особливості регуляторної політики студентам Українського католицького університету
31 жовтня керівник Львівського регуляторного хабу Тарас Хавунка поділився досвідом роботи в сфері регуляторної політики з учасниками навчальної програми «Написання та візуалізація політик на основі даних» (Data-based Policy Writing and Visualization) Українського католицького університету.

Тарас Хавунка розповів студентам про те, як відбувається процес підготовки, збору даних та здйснюється аналіз альтернатив і написання нових політик для впровадження ефективних регулювань. Учасники програми мали змогу дізнатися більше про ключові інструменти адвокації, які використовуються для провадження пропонованих громадськістю та експертами змін а також сприяють підвищенню ефективності цих рішень.

"Регуляторна політика - це не лише про роботу з регуляторними актами. Зміни до існуючих, або напрацювання нових регулювань потребують детального і глибокого аналізу. Саме з цього свою діяльність починала наша команда - з розробки секторальних напрацювань, так званого, аналізу політик", - наголосив Тарас Хавунка.
Львівський регуляторний хаб організував дискусію про зміни у сфері паркування в місті
Система паркування у Львові вже давно потребує якісних та невідкладних змін. Історична частина міста переповнена транспортом, водії скаржаться на відсутність достатньої кількості місць для паркування, високі ціни, відсутність регулювання, а мешканці незадоволені такою кількістю автівок на своїх вулицях. Актуальне питання щодо зміни системи паркування у Львові знову стало предметом гарячих дискусій.
24 жовтня з ініціативи Львівського регуляторного хабу був організований захід "Regulation discussions: Паркування vol.2" з метою забезпечення конструктивного діалогу, обговорення результатів дії реформи паркування та нових правил, передбачених ухваленим виконкомом Львівської міської ради "Положенням про концепцію розвитку громадського транспорту та паркування приватного транспорту у м. Львові", які невдовзі почнуть діяти. В дискусії взяли участь представники громадськості, органів місцевої та державної влади, мешканці міста і профільні експерти.
"При підготовці напрацювань Львівського регуляторного хабу ми керувались принципом комплексного підходу до вирішення проблеми паркування у м. Львові, оскільки точковий підхід не допоможе змінити критичну ситуацію докорінно. В цій справі треба рахуватися з думкою усіх: водіїв, велосипедистів та пішоходів", − вважає експертка Львівського регуляторного хабу Катерина Шуварська.
"У 2017 році наша команда долучилася з пропозиціями до, тоді ще законопроекту, а зараз вже діючого Закону щодо реформування сфери паркування. Якщо коротко, ми пропонували провести чітку інвентаризацію місць для паркування, переглянути та суттєво спростити вимоги ПДР, ДБН та ДСТУ. Ми також запропонували переглянути порядок формування тарифів з метою встановлення «плаваючого» тарифу, і передати функції формування такого типу тарифів органам місцевого самоврядування, та встановити обмеження паркування на гостьових майданчиках, що прилягають до магазинів, ресторанів, кафе тощо тривалістю до двох годин, що спрямоване на забезпечення максимального потоку відвідувачів цих закладів".
Одним із найважливіших питань дискусії було ціноутворення на послуги з паркування. На думку команди Львівського регуляторного хабу, формула, яка діє згідно з постановою Кабміну № 258 не є ефективною, оскільки не дозволяє утворити гнучкий тариф на послуги паркування та не дає органам місцевого самоврядування достатньо свободи, щоб впливати на визначення ціни. Врегулювати цей процес і прийняти спільне рішення, яке б відповідало на запит громадськості, доволі складно. Під час дискусії громадські активісти, представники влади та експерти намагалися знайти альтернативний підхід до вирішення ситуації, обговорити напрацювання та подальше впровадження спільних рішень, які б покращили систему паркування в місті.
"Чи існує потреба щось регулювати в принципі? Центр міста − це, в першу чергу, пішохідна зона. Будь-який автомобіль, припаркований в центрі Львова, − це ніби велика коробка від холодильника, яка стоїть у вашій квартирі і заважає всім навколо. Перед тим, як будувати підземні паркінги, треба максимально розвантажити рух транспорту в центрі", − каже Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради.
На думку депутата Львівської міської ради Сергія Іваха, слід негайно впорядкувати місця для паркування на вулицях, які вже є, і постійно контролювати дотримання водіями правил паркування. "Влада перекладає на людей відповідальність за якісне паркування, натомість в управлінні безпеки міста працює не більше 10-ти осіб, на порушення водіїв ніхто не реагує, і це − основна причина перенасичення вулиць транспортом".
Наводити порядок з дотриманням правил паркування і будувати альтернативні паркінги треба паралельно, вважає народний депутат України Ярослав Рущишин.
"Львів − це місто для львів'янина, чи його автомобіля? Насправді, в місті з мільйонним населенням не так просто налагодити якісну систему паркування. Або ми валимо будинки і будуємо паркінги, або змінюємо тариф на послуги і встановлюємо відповіді ціни на паркування. У Сингапурі, наприклад, цю проблему вирішили комплексно: організували спеціальний аукціон, де містяни купують право на можливість мати авто. І таке право, часом, коштує дорожче, ніж саме авто, проте вилучені кошти забезпечили місту мобільність. Кожен сінгапурець може дістатися в потрібну йому точку на якісному громадському транспорті, так має бути і в нас".
"За новою концепцією розвитку громадського транспорту та паркування, Львів має бути умовно поділений на чотири зони паркування. Відповідно до інвентаризації паркомісць, в історичній частині Львова, з вузькими вулицями та більшим потоком пішоходів, ціна на паркування має бути вищою, ніж в інших зонах міста, де є більше простору. Досі у Львові існувала одна зона паркування, і це негативно впливало на всі форми пересування по місту. Зараз будь-які спроби влади врегулювати цей процес викликають у мешканців спротив, але треба шукати альтернативу. У нас відсутня культура паркування, на окремих вулицях, як, наприклад, Городоцька і Мечнікова, під час їхнього ремонту взагалі не були передбачені місця для автомобілів. Паркування у Львові має бути платним, але ціна залежатиме від місця та якості надання послуг", − наголошує Орест Олеськів, начальник відділу транспорту Львівської міської ради.
Позитивного результату та комфортного пересування в місті прагнуть всі. Проте, врахувати інтереси всіх учасників руху можливо тільки, якщо кожна зі сторін буде дотримуватися чітких правил: водії паркуватимуться у відведених для цього місцях та розумітимуть, що в паркуванні попит формує пропозицію; сфера паркування стане цікавою для інвесторів, а влада забезпечуватиме якісні регулювання та їх дотримання.
В результаті дискусії учасники домовились спільними зусиллями проаналізувати та підготувати зміни до ПДР, ДБН та ДСТУ з метою забезпечення менш жорсткого та пристосованішого до місцевих реалій регулювання сфери паркування у Львові, а також змін до механізму ціноутворення.
Продовження активної роботи координаційної робочої групи для реалізації рішення виконавчого комітету Львівської міської ради #880 «Про антикорупційні заходи на 2019-2020 рр.».

Невдовзі чекайте багато перемог у сфері регуляторної політики, електронних інструментів участі громадян та використання системи "Prozorro.Продажі" в нових сферах життя міста.

Фото: Олександр Мазуренко.
Львівська міська рада однією із перших в Україні розробила проект Кодексу етичної поведінки для посадовців ЛМР, її установ, організацій та комунальних підприємств.

Упродовж цілого року робоча група, до складу якої входила експертка Львівського регуляторного хабу Катерина Шуварська, напрацьовувала відповідний документ, який повинен служити орієнтиром доброчесності Львівської міської ради.
Після тривалого узгодження проекту рішення з профільними організаціями, 4 вересня відбулось обговорення з громадськістю та були враховані фінальні зауваження до документу.
Наступний крок - затверджений Кодекс буде винесено на розгляд виконавчого комітету Львівської міської ради.
А з проектом рішення виконавчого комітету можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/2lvz6Vj.
Команда ЛРХ продовжить працювати над «прозорістю» громад Львівської області
Аналітично-адвокаційний центр Львівський регуляторний хаб розпочинає другий етап проекту "ProZorri інструменти економічного розвитку громад", який передбачає продовження підключення органів місцевого самоврядування Львівської області до системи відкритих електронних торгів.
Відтепер, в рамках нового етапу проекту організація здійснюватиме комплексний супровід для органів місцевого самоврядування у користуванні системою Prozorro.Продажі від консультацій та навчальних семінарів до виставлення в громадах перших лотів на аукціон. Команда ЛРХ має на меті провести комплексну навчальну роботу та консультаційний супровід органам місцевого самоврядування для ефективного впровадження «прозорих» інструментів і забезпечення економічного розвитку громад у Львівській області.
Протидія корупції через збалансовані регулювання: у Червонограді стартує новий проект
Аналітично-адвокаційний центр Львівський регуляторний хаб розпочинає роботу над новим проектом "Ефективна регуляторна політика, як спосіб запобігання та протидії корупції" в місті Червоноград.
Упродовж двох місяців команда ЛРХ здійснюватиме комплексне дослідження регуляторного середовища міста для підвищення ефективності та прозорості роботи Червоноградської міської ради. Мета цього проекту - мінімізувати корупційні ризики в діяльності органу місцевого самоврядування шляхом розробки та прийняття регуляторних актів.
Громадська організація за час співпраці з Червоноградською міською радою здійснюватиме аналіз нормативно-правових актів на предмет антикорупційних ризиків та визначить проблемні сфери, над змінами до яких працюватимуть експерти.

Проект впроваджується за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI), адмініструє проект ГО «Жіночі перспективи».
Представники Львівського регуляторного хабу поділилися кращими українськими практиками е-демократії та е-врядування в Осло
11-12 липня команда Львівського регуляторного хабу взяла участь в Міжнародній літній школі "Innovative e-governance in local democracy" від Школи публічного управління Українського католицького університету за запрошенням Oslo Metropolitan Universitу в Норвегії.
У навчальній програмі взяли участь студенти Школи публічного управління УКУ та Києво-Могилянської академії.
Керівник ЛРХ Тарас Хавунка поділився цікавими кейсами про створення успішних інституційних моделей публічно-приватного партнерства в Україні, зокрема про один із найцікавіших та найефективніших інструментів прозорості і відкритості влади - систему електронних торгів Prozorro.Продажі. Тарас Хавунка розповів учасниками програми про те, як відбувається реалізація майна державних та комунальних підприємств, як органи місцевого самоврядування успішно наповнюють свої бюджети, про нові можливості платформи е-аукціонів та найцікавіші лоти, які вдалося реалізувати через електронні торги в Україні.
Тарас Хавунка взяв участь в панельній дискусії на IV Форумі місцевого розвитку у Трускавці
«Незалежно від розвитку громади, чи органу місцевого самоврядування та від їх стартової спроможності, ті перспективи і можливості, які зараз існують, залежать, в першу чергу, від ініціативності і вмотивованості», - Тарас Хавунка на IV Форум місцевого розвитку

Про предметні інструменти, які підвищують економічний розвиток та покращують спроможність громад спілкуємось сьогодні в м. Трускавець.

Форум місцевого розвитку, започаткований у 2016 році, є унікальною міжнародною платформою обміну досвідом регіонального та місцевого розвитку та єдиним на теренах Західної України дискусійним майданчиком щодо перспектив координації зусиль місцевих та національних органів влади, бізнесу та неурядових організацій для забезпечення сталого розвитку та розумного зростання територій.
З 6 по 15 червня у Львові представники органів місцевого самоврядування області проходили навчання та ділилися досвідом впровадження інструментів електронної демократії та залучення громадян до розвитку своїх міст.
Навчання відбувалися в рамках програми «Львівщина - smart region», яку реалізував аналітично-адвокаційний центр Львівський регуляторний хаб спільно з Львівською обласною радою та Дрогобицькою міською радою.
Ініціатор програми депутат Обласної ради, голова постійної Комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, свободи слова та антикорупційної політики Андрій Ковч розповів учасникам про основні принципи втілення е-інструментів та ключові кроки до діджиталізації українських міст.
В рамках І Модуля навчальної програми запрошені експерти поділилися практиками впровадження інструментів електронного урядування та електронної демократії, відкриття даних, залучення коштів для реалізації проектів в громадах та інструментів участі громадян з метою перетворення Львівської області в розумний регіон. Зокрема, досвідом інноваційних підходів до зміни міста Дрогобич поділилися експерти Центру розвитку інновацій Станіслав Гайдер та засновник "Drogobych Smart Community Progect" Володимир Кондзьолка.

Катерина Шуварська, координатор клубу «еDEM» при Львівському регуляторному хабі визначила основні засади, принципи та моделі е-демократії та е-врядування, а також вплив інноваційних інструментів на інвестиційну привабливість міст. Про особливості та переваги роботи електронної торгової системи ProZorro.Продажі, і як за допомогою цього інструменту збільшити доходи в місцеві бюджети розповів керівник Львівського регуляторного хабу Тарас Хавунка.

ІІ Модуль програми був присвячений публічним закупівлям, відкритим регуляторним даним, інструментам участі громадян та найбільш популярним е-послугам в Україні.
Про роботу із закупівлями та тендерними процедурами, практичні кейси, які допоможуть уникнути помилок та порушень на практичному семінарі з електронної системи «Prozorro» розповів голова правління Центр громадського моніторингу та досліджень Мирослав Сімка.
В межах заходу локальний координатор компоненту «Національна політика» Програми EGAP Сергій Карелін поділився з учасниками корисними сервісами, які тепер об'єднані на першій українській платформі е-демократії e-dem.tools, а голова Комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР Юлія Гвоздович представила інструменти участі громадян, які ефективно функціонують у Львівській міській раді.
Про те, як залучати фінансування для реалізації цікавих ініціатив на місцевому рівні розповів Святослав Херович, керівник ГО «Затишне місто».
Фінальна частина заходу була присвячена обговоренню міжмуніципального співробітництва в галузі цифрового розвитку, впровадженням якого поділилася Анна Шавиро, виконавчий директор Асоціація відкритих міст. Зокрема, успішними кейсами створення е-послуг в Україні з учасниками поділилився Олексій Зелів'янський, координатор компоненту "Е-послуги" Програми EGAP.
20 травня в рамках Міжнародної Конференції Публічного Адміністрування Львівський регуляторний хаб разом з Фондом Східна Європа та асоціацією відкритих міст урочисто підписали Меморандум про співпрацю в напрямку організації діяльності клубу електронної демократії.
"Відтепер наша команда розпочинає новий напрям роботи у сфері електронної демократії та електронного врядування. Діяльність клубу eDEM буде реалізовуватися при Львівському регуляторному хабі, і функціонуватиме для ініціювання, обговорення та втілення якісних е-рішень в місті, які сприятимуть розвитку демократичного суспільства та ефективнішій взаємодії між представниками влади, бізнесу і громадськості", - зазначила координатор Катерина Шуварська.

Дякуємо нашим партнерам Фонд Східна Європа, Асоціація відкритих міст, Програма EGAP, School of Public Management UCU за підтримку ініціативи.
Делегація ПРООН з Донецької та Луганської областей з навчальним візитом у Львові
14 травня в Українському католицькому університеті відбувся навчальний семінар «Ефективні місцеві практики в сфері зниження адміністративного навантаження на бізнес, зменшення бюрократії та успішні інструменти розвитку підприємництва» для членів делегації ПРООН з Донецької та Луганської області.

В рамках заходу керівник Львівського регуляторного хабу Тарас Хавунка поділився успішними практиками діяльності аналітично-адвокаційного центру, ключовими принципами його роботи.
Регіональні представники та експерти Prozorro.Продажі поділилися досвідом впровадження "прозорих" механізмів розвитку на місцях
22 березня в Києві відбулася установча конференція «Прозорі механізми розвитку громад», в рамках якої реформатори, представники регіональних та всеукраїнських громадських організацій, аналітичних центрів та органів місцевої влади поспілкувались про досвід регіонів в використанні електронної торгової системи та важливість залучення громадськості до процесу впровадження змін.

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов зазначив, що система «Prozorro.Продажі» є економічним стимулом для інвесторів брати участь в приватизації державного та комунального майна, відтак це сворює прозорий механізм для уряду впливати на розвиток економіки держави, забезпечуючи збільшення підприємств, конкуренцію, зниження регуляторних бар'єрів.
"Все насправді базується на нормальній конструктивній співпраці. Ми встановили мінімальну базову довіру, мінімальний плацдарм для співпраці і після цього, коли команда Львівського регуляторного хабу почала впроваджувати секторальні регулювання вже було з ким працювати. З цього виникли перші успішні кейси у Львові і мала приватизація", - про досвід впровадження інструментів Prozorro.Продажі у Львові розповів керівник ЛРХ Тарас Хавунка.

В рамках Конференції експерти обговорили основні принципи роботи системи в Україні, вплив громадськості на впровадження прозорих інструментів на місцях.

"Жодних рішень без впливу представників громадськості, чи то в адвокації, чи як громадський контроль, не приймалося. Міста повинні завдячувати місцем в рейтингу «Prozorro.Продажі» зокрема громадськості", - зазначив Олексій Мовчан, заступник начальника відділу управління проектами та програмами ДП "Прозорро.Продажі".
Про перемоги Львова та "прозорість" міст: Львівський регуляторний хаб на IWPR Ukraine
Представники Львівського регуляторного хабу Тарас Хавунка та Катерина Шуварська взяли участь в конференції «Підзвітність влади: дієві інструменти для регіональних активістів» (IWPR Ukraine), в рамках якої поділились з учасниками досвідом реалізації успішних регіональних кейсів Львівського регуляторного хабу, перемогами Львова в співпраці з системою відкритих електронних торгів ProZorro.Продажі.
Тарас Хавунка поділився принципами співпраці з громадами на Форумі місцевого самоврядування
15 березня у Львові відбувся щорічний Всеукраїнський форум місцевого самоврядування, в якому взяла участь команда Львівського регуляторного хабу.

В рамках заходу керівник ЛРХ Тарас Хавунка розповів учасникам про досвід адвокаційної діяльності аналітично-адвокаційного центру і співпраці з органами місцевого самоврядування Львівської області. Особливу увагу Тарас Хавунка акцентував на прикладах реалізації успішних кейсів системи ProZorro.Продажі в громадах, а також поділився ключовими можливостями впровадження електронних інструментів в містах для підвищення їхньої інвестиційної привабливості, поліпшення бізнес-клімату та економічного розвитку. На прикладі реалізації проекту "Регуляторна мапа України" Тарас Хавунка розповів про те, як інноваційні підходи продукують якісні зміни в країні.

Форум місцевого самоврядування у Львові щороку стає територією для обміну досвідом, обговорення та аналізу актуальних проблем та перспектив у сфері місцевого самоврядування, підвищення ролі органів місцевого самоврядування у забезпеченні розвитку держави.

В межах цьогорічного заходу експерти обговорили актуальні теми: перетворення результатів децентралізації в підвищення якості життя громадян, про підзвітність та відкритість систем врядування та можливості реформування органів державної влади.

Організаторами та партнерами форуму були ГО "City Institute/Інститут міста", Львівська міська рада, Львівське РВ Асоціації міст України, Lviv RB Association Ukrainian cities , Проект "Партнерство для розвитку міст" проміс / pleddg, GIZ, німецько-український проект «Реформа управління на сході України II», Проект ПУЛЬС та Асоціація міст України.
Експерти ЛРХ взяли участь в громадських консультаціях щодо врегулювання сфери літніх майданчиків у Львові

Львівський регуляторний хаб взяв участь в громадських консультаціях, ініційованих управлінням комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, щодо проекту ухвали Львівської міської ради «Про внесення змін до ухвали міської ради від 01.02.2016 № 1273 «Про затвердження Положення про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення».

Консультації тривали від 11 лютого 2019 року до 25 лютого 2019 року.

В рамках публічних обговорень команда ЛРХ підтримала внесення змін до ухвали міської ради «Про затвердження Положення про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення». Пропоновані міською радою зміни зроблять можливим розміщення відкритого літнього майданчика без прив'язки до стаціонарних об'єктів ресторанного господарства на цілий рік, тобто договір оренди зможе укладатись на час поза сезоном. Водночас, проект ухвали передбачає жорсткі штрафні санкції для недобросовісних підприємців, зокрема, збільшення орендної плати у десять разів на період усунення відхилень від проекту до часу демонтажу конструкції.

"Тільки конструктивна взаємодія та якісна комунікація з місцевою владою дає ефективний результат. Наша команда працює над тим, щоб удосконалити регулювання в сфері літніх майданчиків у Львові через дотримання балансу інтересів всіх сторін: влади, громадськості та підприємців. Одним з головних завдань регулятора, з одного боку, є створення якомога простіших норм та процедур, а з іншого передбачення запобіжників, які унеможливлюють зловживання. В цьому випадку такий принцип дотримано", - зазначив керівник Львівського регуляторного хабу Тарас Хавунка.

Інна Свистун, Управління комунальної власності Львівської міської ради, Юля Гвоздович, комісія законності, депутатської діяльності та свободи слова Львівська міська рада і Львівський Регуляторний Хаб спільними зусиллями удосконалюють регуляторне середовище нашого міста

Відтак, вже 20 лютого відбулося довгоочікуване засідання робочої групи з напрацювання альтернативного рішення Львівської міської ради щодо регулювання сфери літніх майданчиків закладів громадського харчування. Проведення відповідного засідання було однією із основних вимог, сформованих за результатами громадського слухання, ініційованого Львівським регуляторним хабом.

Протягом засідання, зокрема, було визначено чіткий перелік питань для опрацювання членами групи до наступної зустрічі, яка відбудеться через два тижні.
У Львові відбулася презентація "Регуляторні відкриті дані" за участі представників ДРС та місцевої влади
12 лютого у Львові, за ініціативи Львівського регуляторного хабу, в рамках проекту «Регуляторна мапа України», за участі представників Державної регуляторної служби України, відбувся захід для представників місцевих органів влади Львівщини, підприємців, активістів неурядових організацій.

Під час презентації "Регуляторні відкриті дані" експерти обговорили актуальні завдання регуляторної політики на новому етапі розвитку суспільства та економіки, з врахуванням можливостей, що надаються реформою державного управління та децентралізації, інструментами електронного врядування та електронної демократії, системою відкритих даних та іншими інноваціями, які втілюються в Україні.

В рамках заходу Державна регуляторна служба України також представила методичні рекомендації щодо оприлюднення наборів регуляторних відкритих даних та онлайн-сервіс «OpenDataПублікатор», розроблений в межах ініціативи «Регуляторна мапа України» для наповнення таких наборів, створений за експертної і фінансової підтримки програми ТАPAS «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах».

Участь у презентації-воркшопі взяли представники територіальних органів ДРС у Львівській, Рівненській, Волинській, Івано-Франківській областях.
Львівський регуляторний хаб просуватиме систему ProZorro.Продажі в громадах області

11 березня аналітично-адвокаційний центр Львівський регуляторний хаб розпочав роботу над новим проектом: «Просування системи ProZorro.Продажі у Львівській області».

Мета реалізації проекту полягає в популяризації електронної торгової системи задля впровадження інструментів прозорості та підзвітності в п'яти пілотних органах місцевого самоврядування у Львівській області.

Громадська організація допомагатиме обраним органам місцевого самоврядування підключитися до системи відкритих електронних торгів, здійснюватиме повний консультаційний супровід у підготовці необхідних документів для виставлення перших лотів на електронні аукціони. Ключове завдання команди ЛРХ - допомогти громадам поліпшити бізнес-клімат, створити умови, відповідно до яких місцеві бюджети наповнюватимуться прозоро та відкрито, і це сприяло підвищенню інвестиційній привабливості та прогресивності громад.

Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації відповідальність несе ГО "Аналітично-адвокаційний центр "Львівський регуляторний хаб". Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.
18 січня аналітик Львівського регуляторного хабу Катерина Шуварська взяла участь в дискусії групи експертів в рамках дослідження Індексу сталості організацій громадянського суспільства у Центральній та Східній Європі та Євразії, який організовує Український незалежний центр політичних досліджень спільно з FНІ 360.
Індекс сталості організацій громадянського суспільства – це міжнародне дослідження, яке проводиться щороку в 71 країні світу, за фінансової підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID).

Важливо, що до оцінювання долучаються представники регіонів і цього року аналітик Львівського регуляторного хабу Катерина Шуварська взяла участь в дискусії групи експертів, яка оцінювала становище за такими параметрами:
  • Правове середовище;
  • Організаційна спроможність;
  • Фінансова стійкість;
  • Адвокація;
  • Надання послуг;
  • Галузева інфраструктура;
  • Публічний імідж.
Оприлюднення звіту планується на кінець року, тож слідкуйте за нашою сторінкою у facebook.
Made on
Tilda