Новини (2021 р.)
Ми приєднались до спільноти DOZORRO.Sale!
Dozorro.Sale - це новий інструмент контролю у сфері розпорядження державним майном. Ви знаєте нашу велику любов до цікавих, а головне корисних ініціатив. Будучи офіційними партнерами ДП Prozorro.Продажі та маючи відповідний досвід ми не могли стояти осторонь коли натрапили на оголошення про згаданий проєкт і, як бачите, не дарма
Отож, відтепер спільно з іншими громадськими організаціями ми будемо:
Стежити за перебігом аукціонів з продажу і оренди майна на місцях.
Виявляти порушення, якщо такі знайдуться.
Повідомляти про них контролюючі органи і правоохоронців.
Першими пілотними областями стануть: Львівська, Чернівецька, Тернопільська, Рівненська, Хмельницька, Вінницька, Кіровоградська
та Одеська.
Цікаво як це все відбуватиметься? - слідкуйте за оновленнями на нашій сторінці та сторінках партнерів.
Дякуємо Transparency International Ukraine за довіру та вітаємо колег у спільноті, будемо раді співпрацювати!

Семінар у Дніпрі
5 з 6 міст - done!
Хоч ковід вплинув на наші плани, ми не думаємо зупинятись і продовжуємо наше турне пілотними містами, де проводимо семінари щодо корисних інструментів проведення регуляторної та антикорупційної експертизи.
Цього разу ми завітали в Дніпро. Раді зауважити, що Дніпровська міська рада слугує прикладом для інших ОМС країни, оскільки має реальний, а не просто формальний підхід до виконання норм профільного законодавства, високу дисципліну виконання рішень, приймає відповідні програми з підтримки регуляторної діяльності тощо. Але ж досконалості немає меж, в колег виникло багато запитань і ми були раді розповісти як саме наша спільно розроблена з Державна регуляторна служба України Методика допоможе покращити регуляторну процедуру у місті. Також, у співпраці з Національне агентство з питань запобігання корупції - НАЗК було проведено семінар для уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції.
Щиро дякуємо Дніпровська міська рада за готовність до співпраці, ініціативність, сприяння та допомогу в усіх організаційних процесах.
Попереду нас чекає спільна плідна робота, впевнені, що разом ми зможемо подолати навіть найбільші регуляторні виклики!
Проект реалізується за підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС - провідна антикорупційна програма підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії

РОЗПОЧИНАЄМО СПІВПРАЦЮ З ДНІПРОМ
Підписали меморандум про співпрацю з Дніпровською міською радою, який допоможе підвищити прозорість процедур в ОМС
Дніпро – одне з пілотних міст, в якому впроваджується проєкт «Економічний добробут громад через регуляторну та антикорупційну експертизу місцевих рішень». Місто декларує відкритість та прозорість, тож наша співпраця – це ще один крок для зміцнення в Дніпрі чітких єдиних і зрозумілих правил для всіх цільових аудиторій - влади, бізнесу та громадськості.
Важливо зауважити, що Дніпро першим в Україні прийняв програму реалізації регуляторної діяльності, яка передбачає широкі обговорення з громадськістю соціально важливих рішень, а також зміцнення зворотного зв'язку з бізнес-спільнотою. А ще – став першим українським містом, яке у квітні 2021 року підписало меморандум про співробітництво між мерією та Державна регуляторна служба України.
«Дніпро завжди відгукується на пропозиції стосовно поліпшення нашої прозорості, антикорупційної експертизи та процедур покращення прийняття рішень. Ми вдячні за будь-яку допомогу та сприяння у здійсненні регуляторної та антикорупційної діяльності», — сказав секретар міськради Дніпра Олександр Санжара.
«Працюючи роками в сфері регуляторної політики, зокрема й регуляторної політики органів місцевого самоврядування, скажу, що Дніпровська міська рада має реальний, а не просто формальний підхід до виконання норм закону. Реальний підхід до комунікації з бізнесом та громадськістю видно неозброєним оком. І це слугує певним прикладом для органів місцевого самоврядування країни. Про це я згадую вже не перший рік — під час семінарів чи спілкування з представниками органів місцевого самоврядування», — зауважив голова Львівського регуляторного хабу Taras Khavunka.
«Ми раді, що Дніпро проявив ініціативу взяти участь у проєкті. Ми розробили методику проведення регуляторної та антикорупційної експертизи рішень та проєктів рішень органів місцевого самоврядування. Вона є так званою інструкцією, яка допоможе перевірити регуляторні акти на доцільність, законність та прозорість», — сказала керівниця проєкту Kateryna Shuvarska.
У Дніпрі в рамках Меморандуму наша команда проведе експертизу регуляторних актів, що в результаті сприятиме зменшенню адміністративного навантаження на бізнес, спрощенню та підвищенню прозорості процедур. Для цього буде запроваджена методика проведення регуляторної та антикорупційної експертизи проєктів регуляторних актів та чинних регуляторних актів. Її було розроблено спільно з Державною регуляторною службою України.
Проект реалізується за підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС - провідна антикорупційна програма підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.
Чат-бот City Helper у Червонограді фіналізовано!
Уявіть лише - 7 видів наборів даних, які поступово будуть доповнюватись і вдосконалюватись, вже доступні, щоб надати Вам потрібну інформацію про життя у місті. Вчора відбулась презентація застосунку, де учасникам детально розповіли про функціонал City Helper.
Ми знаємо, що до всього нового спочатку потрібно звикнути, але віримо, що чат-бот стане корисним інструментом для мешканців Червонограда та полегшить комунікацію з владою.
Тішимося, що Львів Львівська міська рада ЛКП Міський центр інформаційних технологій Управління ІТ Львівської міської ради поширює такі позитивні інструменти та досвід серед інших громад і є гарним прикладом для наслідування у сфері цифрових послуг.
Щиро дякуємо Червоноградська міська рада за довіру, багаторічну плідну співпрацю та готовність втілювати нові ініціативи для містян.
А все це стало можливим завдяки команді Фонд Східна Європа, які з самого початку підтримали нашу ідею. Завдяки такій якісній співпраці громадськості та влади реалізовуються важливі проєкти, впроваджуються нові інструменти, спрощуються процедури і створюються нові можливості.
Проєкт «City helper - твій доступний та швидкий співрозмовник у міській раді» реалізується в межах проекту «3DProject: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фонд Східна Європа за фінансової підтримки
European Union in Ukraine
Серія вебінарів про управління земельними ресурсами
Ми любимо не лише напрацьовувати якісну регуляторку та аналітику, але й ділитися здобутими знаннями з Вами.
Ми зібрали для Вас найактуальніше законодавство, практику та поради у сфері земельних ресурсів! Готові ділитися цікавими фактами та досвідом і тому
анонсуємо запуск серії вебінарів на тему «Управління земельними ресурсами»:
продаж та оренда землі;
електронні земельні аукціони;
критерії формування вартості земельних ділянок;
джерела відкритих даних про земельні ресурси та їх використання;
довгострокове планування управління земельними ресурсами;
екологія та використання земельних ресурсів та багато іншого.
Якщо Ви працюєте у цій сфері, або ж Вам просто цікава ця тема,- тоді запрошуємо долучатися до вебінарів, де наша експертка Олександра Чоловська розповість про складне простими словами.

ЛРХ та Rivne Business Forum
Про регуляторну політику на Rivne Business Forum? - Легко!
Наша поїздка в Рівне не обмежується лише семінарами, адже ми завжди намагаємось використати усі можливості аби донести до цільових груп важливість їхньої участі в процедурі розробки регулювань. Саме тому наш Taras Khavunka сьогодні спілкувався з бізнес-спільнотою про необхідність залученості до цього процесу для прийняття зваженіших та ефективніших рішень владою.
Раді, що регуляторна політика стала дійсно важливим аспектом ведення бізнесу та, що маємо змогу ділитися знаннями та розробками, які допомагають покращити бізнес-клімат та залучати інвестиції в міста!
Дякуємо Рівненська міська рада за запрошення!
Kateryna Shuvarska
Проект реалізується за підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС - провідна антикорупційна програма підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

Семінар в Рівному
4/6 - done!
Раді продовжити нашу співпрацю з Рівненська міська рада задля досягнення спільних цілей для економічного розвитку міста.
Сподіваємося, що лайфхаки та інформація щодо проведення регуляторної та антикорупційної експертизи, а також методичні матеріали, якими ми поділилися сьогодні під час навчальних семінарів, стануть в нагоді цільовим групам та допоможуть покращити регуляторне середовище та інвестиційну привабливість міста.
А попереду в нас ще Дніпро та Маріуполь.
Taras Khavunka Kateryna Shuvarska Volodymyr Antkiv
Проект реалізується за підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС - провідна антикорупційна програма підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

Паркування у Львові
Чи є світло вкінці тунелю в історії з паркуванням у Львові?
Наприкінці минулого тижня відбувся ефір на Твоє Місто де наша експертка Kateryna Shuvarska разом з колегами чиновниками, депутатами, юристами та активістами намагалися вчергове знайти консенсус в питанні паркування.
В межах дискусії були озвучені різні думки щодо проблеми браку паркувальних місць у Львові, винахідливість містян, сумні реалії службового паркування, зокрема з використанням підручних матеріалів, таких як: мішки з піском, стільці, буд. матеріали та інше, а також пропозиції щодо зменшення масштабу цього «стихійного лиха».
З конструктивного - було озвучено доцільні та реальні кроки для вирішення проблеми, проте, будівництва нових паркінгів не уникнути і рано, чи пізно, відповідальні профільні фахівці повинні це зрозуміти.

Навчання з використання чат-боту для працівників Червоноградської міської ради
Відкриті дані – це основа для створення інноваційних проектів, які покращують життя мешканців міст. Їх важливість складно переоцінити. З кожним роком обсяг даних, якими розпоряджаються органи місцевого самоврядування збільшується, втім, досі існує проблема, що невеликий відсоток людей вміє шукати та використовувати цю інформацію.
Саме тому вже зовсім скоро ми запустимо чат-бот у Червонограді - електронний консультант за допомогою якого, покращиться взаємодія та зросте взаємодовіра між мешканцями міста та владою, шляхом забезпечення швидкого доступу до інформації. А сьогодні наша команда спільно з експертами ЛКП Міський центр інформаційних технологій продемонстрували бета версію City Helper та провели навчальний семінар щодо відкритих даних для працівників Червоноградська міська рада.
Дякуємо колегам за готовність впроваджувати нові ініціативи та працювати на користь розвиватку свого міста. З нетерпінням чекаємо перших результатів використання боту!
#3DProject #GOZNAMY #ПрямуємоРазом
Проєкт «City helper - твій доступний та швидкий співрозмовник у міській раді» реалізується в межах проекту «3DProject: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фонд Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу

Навчальний візит до Луганської та Донецької областей!
Розпочався навчальний візит щодо інструментів місцевого економічного розвитку
В межах співпраці з Програмою ООН із відновлення та розбудови миру до Львова завітали представники органів місцевого самоврядування та військово-цивільних адміністрацій Донецької і Луганської областей
Метою візиту є розбудова спроможності місцевих громад застосовувати інструменти та підходи до створення позитивного середовища для ефективного розвитку малого та середнього бізнесу. Відтак, протягом трьох днів ми будемо знайомити колег з успішними практиками у відповідних сферах.
Наступного дня ми встигли поспілкуватись про міське планування, важливість публічно-приватного діалогу, проведення досліджень у різних сферах життєдіяльності міста і цифрову трансформацію.
На завершення візиту, ми завітали в Червоноград, де спільно з депутатами та посадовцями Червоноградська Міська Рада в темплій атмосфері спілкувались про аналогічні проблеми, які виникають в ОМС в різних областях, шляхи вирішення кризових ситуацій, концепцію міста доброчесності і інструменти досягнення ще кращих результатів.

Семінар в Чернівцях
3/6 - Чернівці - done
А ми продовжуємо наш тур пілотними містами України.
Сьогодні серед ряду інших активностей ми провели навчальний семінар у Чернівецька міська рада, де розповіли про те як ефективно використовувати нашу Методику для покращення регуляторної процедури у місті.
Сподіваємося, вже зовсім скоро ми побачимо результати нашої спільної діяльності та нові досягнення місцевої влади в формуванні збалансованих і економічно обґрунтованих рішень.
Щиро дякуємо колегам за готовність до співпраці, ініціативність та бажання вдосконалюватись!

Проект реалізується за підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС - провідна антикорупційна програма підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

Починаємо співпрацю з Чернівцями
Раді оголосити про початок співпраці з ще одним пілотним містом - Чернівецькою міською радою!

Сьогодні ми підписали меморандум з міським головою Романом Кілічуком і вже невдовзі розпочнемо апробовувати нашу Методику проведення регуляторної та антикорупційної експертизи.
Дякуємо колегам за готовність впроваджувати нові ініціативи з метою розвитку міста та вдосконалення регуляторного поля!
Сподіваємося, що наша співпраця дасть плідні результати для усіх зацікавлених в процесі сторін! Далі буде!

Проект реалізується за підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС - провідна антикорупційна програма підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

ХХ Міжнародний економічний форум - Круглий стіл
Насолоджуємось офлайн комунікацією з нашими колегами та партнерами!
ХХ Міжнародний економічний форум - місце зустрічей, конструктивних дискусій та зародження нових ініціатив. Тож, в межах Форуму, спільно з головою Державна регуляторна служба України Олексій Кучер ми провели Круглий стіл на актуальну тему: «Дерегуляція на Львівщині: нові можливості для громад», під час якої обговорили основні точки болю та виклики, що стоять перед громадами сьогодні.
Дякуємо Департамент економічної політики Львівської ОДА, Investment Policy Department за співпрацю та організацію, а учасникам заходу за предметне обговорення! Сподіваємось, що озвучена інформація, методичні матеріали та заплановані наступні кроки принесуть користь Вашим громадам!
Проект реалізується за підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС - провідна антикорупційна програма підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

«Програми «Академія громадського активізму»
"Хаб став не лише основною діяльністю команди, але й нашою справжньою пристрастю!"
Сьогодні в межах «Програми «Академія громадського активізму» Тарас Хавунка і Катерина Шуварська розповідали учасникам про шлях ЛРХ до інституалізації, розвитку та масштабування, про перешкоди, які очікували команду на цьому шляху і, звісно, секрети успіху для їх подолання.
Раді, що можемо поділитись досвідом і сподіваємось, що він стане в нагоді нашим колегам з різних куточків країни.
Дякуємо Фодну Східна Європа за запрошення долучитись до міжрегіонального навчального візиту та бажаємо учасникам подальшого розвитку та реалізації усіх запланованих ініціатив!
Семінар у Львові
Сьогодні стартували перші з серії семінарів в пілотних містах для Львівської та Червоноградської територіальних громад.
Про те як:
використовувати розроблену Методику для:
- запобігання зарегульованості ведення бізнесу;
- ефективної та збалансованої діяльності місцевої влади;
- посилення контролю громадянського суспільства;
- уникнення корупційних ризиків
не допустити прийняття регуляторного акта, який має на меті реалізувати навіть найменшу корупційну схему
та багато інших лайфхаків спілкувались сьогодні в межах навчання для представників влади, бізнесу та громадськості.
Сподіваємось, що застосування розроблених методичних матеріалів допоможуть приймати раціональні та якісні рішення на місцевому рівні.
Дякуємо усім учасникам за активність, а колегам з Національне агентство з питань запобігання корупції - НАЗК за експертне залучення до семінару.
До зустрічі в наступному місті
Проект реалізується за підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС - провідна антикорупційна програма підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

Презентація аудиту щодо дотримання регуляторної процедури у Рівному
Активна співпраця з громадами для підсилення їх спроможності в реалізації регуляторної політики набирає обертів!
Рівне - місто яке все частіше бере участь у наших активностях! І ми безмежно цьому раді
І нещодавно ми провели презентацію аудиту щодо дотримання регуляторної процедури у Рівненська міська рада та надали рекомендації для вдосконалення спроможності з реалізації регуляторної політики.
Дякуємо колегам за залученість та бажання вдосконалювати процеси у раді. Сподіваємося, що наша подальша співпраця допоможе досягти найвищої позначки якості регуляторної політики на місцевому рівні!

Розпочинаємо співпрацю з містом Рівне
А Ви знаєте скільки часу потрібно для того аби почати діяти?
За нашими спостереженнями достатньо 1 дня
Відтак, вже сьогодні ми підписали меморандум про співпрацю в межах проєкту «Економічний добробут громад через регуляторну та антикорупційну експертизу місцевих рішень» з одним з міст - переможців - Рівним.
Вітаємо Рівненську міську раду з успішним проходженням відбору та дякуємо РМР та Олександра Третяка за ініціативність, конструктив та оперативність у прийнятті рішень. З нетерпінням чекаємо нашої плідної та цікавої співпраці!

Проект реалізується за підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС - провідна антикорупційна програма підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

Відібрано 4 пілотні міста до участі у проєкті з проведення регуляторної та антикорупційної експертизи!
Тішимось, що громади проявляють ініціативність, бажання вдосконалюватись і впроваджувати нові регуляторні та антикорупційні інструменти.
Проаналізувавши усі відповіді та поспілкувавшись з представниками громад, ми раді оголосити фіналістів, які візьмуть участь в нашому проєкті, ними стали:
- Чернівці
- Маріуполь
- Дніпро
- Рівне
А також, нагадуємо, що в межах проєкту ми вже співпрацюємо з Червоноградською та Львівською міськими радами!
Хочемо подякувати усім громадам, які виявили бажання долучитися до нашої роботи та взяли участь у відборі. Ми будемо раді поширити усі корисні матеріали та надати консультацію щодо їх імплементації!
Слідкуйте за оновленнями, адже попереду багато цікавого!
Проект реалізується за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС - провідна антикорупційна програма підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.
Хороша адвокаційна кампанія - запорука успіху проєкту!
Адвокація є одним з найважливіших сфер діяльності організацій, адже для досягнення реальних цілей теоретичні напрацювання повинні якісно реалізовуватися на практиці.
Наша діяльність є дуже насиченою. Зазвичай, ми працюємо одразу над кількома напрямками. Проте, незважаючи на обсяги роботи, ми докладаємо усіх зусиль, щоб досягти найкращих результатів в усіх активностях. А показником успіху виступає не лише конкретний продукт, а його практичне використання владою, громадськістю та бізнесом, а також поширення кращих практик.
Тож, раді поділитись з Вами нашим новим спільним напрацюванням з Реанімаційний Пакет Реформ - РПР - посібником про проведення адвокаційних кампаній на місцевому рівні.
Дякуємо Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ за конструктивну співпрацю та підтримку в процесі напрацювання матеріалу!

Співпраця з Стрийською міською радою
Продовжуємо нашу активну співпрацю з громадами для підсилення їх спроможності в реалізації регуляторної політики!
В нашій діяльності ми завжди застосовуємо комплексний підхід, а один з найважливіших аспектів такого підходу – це навчальний компонент. Адже нові знання, які базуються на кращих практиках допомагають вдосконалити індивідуальні навички та сприяють їх оптимальному використанню на користь розвитку громади та благополуччя мешканців.
Ми завжди раді, коли громади проявляють ініціативу та готовність покращувати процедуру та сприяти оновленню регуляторного середовища. Саме так відбулось у випадку нашої співпраці з Стрийською міською радою.
Сьогодні ми провели семінар для профільних працівників міської ради щодо практичних порад покращення регуляторної процедури та налагодження якісного регуляторного процесу у територіальній громаді.
Дякуємо голові Олегу Канівцю за запрошення та свідому позицію, сподіваємося, що наша подальша спільна діяльність буде приносити ще більше плідних результатів: якісних регуляторних рішень, підвищення інвестиційної привабливості міста та створення сприятливого середовища для функціонування бізнесу!

Оголошуємо конкурс на наступні вакансії:
1) на створення анімаційного відео City Helper
2) на надання послуг із комунікаційної підтримки впровадження проекту «City Helper -
твій доступний та швидкий співрозмовник у міській раді»

Переходьте та читайте додаткову інформацію нижче за посиланнями
Тарас Хавункка увійшов до складу Громадської ради при ДРС!
Наша команда - це об'єднання людей, які горять своєю справою. Тому, окрім нашої профільної роботи, ми часто долучаємося до тематичних ініціатив, проектів, заходів і навчань аби тримати руку на пульсі.
Раді повідомити, що відтепер голос Хабу звучатиме у Громадській раді при ДРС, адже нашого Тараса було обрано її членом! Разом з колегами він працюватиме над покращенням регуляторного середовища країни та докладатиме зусилля для створення комфортних умов для підприємців.
Ми бажаємо Тарасу та колегам наснаги та сил для реалізації усіх задумів, які ще більше наблизять Україну до статусу демократичної правової держави!

Презентація Методики проведення регуляторної та антикорупційної експертизи
Нещодавно спільно з НАЗК та ДРС ми презентували наші методичні напрацювання - два незалежних, але взаємодоповнюючих документи: Методика проведення регуляторної та антикорупційної експертизи та Настанова візування уповноваженим проєктів актів.

- Що ж це таке?
Як зазначила Катерина Шуварська - керівниця даного проекту:

«Методика - це інструкція, яка допоможе органам місцевого самоврядування, профільним громадським організаціям та бізнес-асоціаціям перевіряти законність, прозорість та доцільність проектів рішень та рішень ОМС».

«Настанова - це перший документ в Україні, який дасть відповідь на питання як зробити акти на місцевому рівні не корупційними», - підкреслив Олександр Новіков, голова НАЗК.

- Як це працюватиме?
За словами Тараса Хавунки, керівника ЛРХ:

«Завдяки регуляторній та антикорупційній експертизі ми зможемо діяти превентивно: оцінювати вплив та наявність певних корупційних ризиків в регуляторному акті ще до його прийняття. Адже ці два інструменти: Методика та Настанова дадуть нам таку можливість».

Таким чином, нам не доведеться долати корупцію та додаткове адміністративне навантаження, а запобігати цьому ще в процесі прийняття тих чи інших регулювань.

- Для чого це потрібно?
Голова ДРС Олексій Кучер наголосив на важливості проведення такої експертизи саме на місцях:

«Зараз в країні існує більше 1800 регуляторів, 1582 - це органи місцевого самоврядування. Тобто величезна кількість правил, де, іноді, ховаються корупційні ризики продукують саме ОМС».
Методика допоможе уникнути прийняття недобросовісних практик.

- Для кого розроблені документи та хто зможе їх використовувати?
Дана Методика є максимально універсальною: її зможуть використовувати бізнес об'єднання, профільні громадські організації, ОМС, в тому числі депутатський корпус, голови профільних комісій, виконавчі органи, територіальні представництва ДРС, уповноважені підрозділи з запобігання та виявлення корупції тощо.
До того ж продукт є інтерактивним. Окрім методичної інформації в документі можна знайти QR код, скориставшись яким Ви знайдете тематичні супроводжуючі матеріали, які будуть оновлюватись та додаватись по мірі їх напрацювання. Посилання шукайте в першому коментарі.
Також, як зауважив Сергій Деркач, відповідно до закону України громадськість наділена можливістю проведення громадської антикорупційної експертизи. Більше того, деякі громадські організації активно користуються цією можливістю і, звісно, їх зауваження беруться до уваги НАЗК. Саме тому Настанова стане їм у нагоді. Адже складається вона з практичних кейсів та реальних норм, які виявляло НАЗК.

Ми щиро віримо, що Методика та Настанова стануть у нагоді тисячам громад! Адже зі слів посла Посольства Королівства Данії розбудова регуляторної структури є важливим фактором економічного розвитку, зокрема для бізнесу. Дякуємо Антикорупційній ініціативі ЄС за підтримку та довіру, а нашим колегам з НАЗК та ДРС за предметну та конструктивну співпрацю! Раді, що вона виходить на новий рівень та приносить якісні результати
Попереду найцікавіше!
Оновлення методологій підзвітності Transparent Cities
Працюємо над підвищенням рівня підзвітності влади у співпраці з Transparent cities/Прозорі міста Transparency International Ukraine.
Рейтинг підзвітності українських міст базується на практичних аспектах діяльності органів місцевого самоврядування та їхньої співпраці з громадою. Спільно з розробниками рейтингу ми оновили методологію та розробили нові індикатори для сфери «Інвестиції та економічний розвиток».
Які переваги від цього отримають громади?
- зменшення бюрократичних перешкод для бізнесу;
- розвиток малого та середнього підприємництва;
- покращення бізнес-клімату;
- збільшення об'ємів інвестицій, в тому числі, з боку міжнародних донорів.
Які додаткові показники будуть оцінюватись у рейтингу-2021?
1. Чи оприлюднюють міські ради на офіційних сайтах експертні висновки до проектів регуляторних актів, що є ВИМОГОЮ ЗАКОНУ!
2. Чи звітують кожного року міські голови про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами.
3. Чи розподіляються ресурси на підтримку підприємництва на конкурсній основі. З попереднім анонсуванням, онлайн трансляцією та із залученням громадськості до складу комісій.
Чому запропоновані зміни важливі?
Як зазначив Тарас Хавунка "Місцевий економічний розвиток необхідно починати з розробки адекватних і зрозумілих "правил гри" для підприємництва. Іншими словами, саме сприятливе регуляторне середовище здатне зробити громади привабливими для інвестицій, наповнити їх бюджети та стимулювати місцевих жителів і бізнес активніше вирішувати власні проблеми."
Олена Огородник, керівниця програми Transparent cities/Прозорі міста, підмітила, що "Прозорі та підзвітні міста мають кращі шанси отримати додаткове джерело доходу – фінансову підтримку міжнародних донорів та кредиторів. І досвід міст-лідерів попереднього Рейтингу підзвітності – Маріуполя та Львова – це наочно демонструють. Введення додаткових індикаторів у методології підзвітності – це свого роду дороговказ для міськрад. Це практичні рекомендації, на що міста повинні звернути додаткову увагу та які механізми запровадити, щоб потенційний інвестор обрав для реалізації проєкту саме їхню громаду."
Ми ж віримо, що спільними зусиллями кваліфікованих профільних організацій можна досягти більших результатів, які безпосередньо відчують на собі всі учасники процесу.

Конкурс на створення відео та анімаційного ролика в рамках проекту
«Економічний добробут громад через регуляторну та антикорупційну експертизу місцевих рішень»
Ми готові співпрацювати з тобою, якщо ти креативний,відповідальний video maker та/або ж вмієш створювати анімаційний контент!
Надсилай свою заявку нам на електронну адресу
Конкурс на створення відео та анімаційного ролика в рамках проекту «Економічний добробут громад через регуляторну та антикорупційну експертизу місцевих рішень»
1. Конкурс на створення відео ролика

Коротко про проєкт: Проект спрямований на підсилення інституційної спроможності органів влади з регуляторними повноваженнями, уникнення процедурних та контекстуальних помилок, підвищення обізнаності та інструментів контролю для громадського суспільства шляхом розробки Методології проведення регуляторної експертизи проектів регуляторних актів та чинних рішень, виданих місцевими радами.

Завдання: сворити промо-ролик, який зможе яскраво продемонструвати діяльність в межах проєкту, зокрема, проведення навчальних семінарів в 6 пілотних містах, а також розроблену нами спільно з ДРС Методику проведення регуляторної та антикорупційної експертизи рішень та проєктів рішень ОМС, яка спрямована на перевірку внутрішньої процедури та рішень місцевих рад на предмет дотримання принципів законності, прозорості та доцільності у відповідності до законодавства України.

Запрошуємо подавати пропозиції на електронну скриньку lvivregulatoryhub@gmail.com до 30 липня 2021 року.
2. Конкурс на створення анімаційного ролика про Методологію проведення регуляторної та антикорупційної експертизи

Коротко про проєкт: Проект спрямований на підсилення інституційної спроможності органів влади з регуляторними повноваженнями, уникнення процедурних та контекстуальних помилок, підвищення обізнаності та інструментів контролю для громадського суспільства шляхом розробки Методології проведення регуляторної експертизи проектів регуляторних актів та чинних рішень, виданих місцевими радами.

Завдання: сворити короткий анімаційний ролик, яке зможе яскраво представити доцільність та способи викорстання розробленої Методології.

Спільно розроблена командою Львівського регуляторного хабу з ДРС Методика проведення регуляторної та антикорупційної експертизи рішень та проєктів рішень ОМС спрямована на перевірку внутрішньої процедури та рішень місцевих рад на предмет дотримання принципів законності, прозорості та доцільності у відповідності до законодавства України, зокрема й Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Анімаційний ролик створюється з метою забезпечення зручного та простого способу донесення інформації щодо важливості та доцільності використання даного документу до цільових груп, зокрема представників влади, бізнесу та громадськості.

Запрошуємо подавати пропозиції на електронну скриньку lvivregulatoryhub@gmail.com до 30 липня 2021 року.
1) Youtube
Формат файла: MPEG-4
Відео / аудіо кодек:відеокодек: H.264, аудіокодек: AAC, швидкість передавання
аудіоданих: 128 Кбіт/с і вище
Розмір: до 2 ГБГоризонтальна орієнтація:16:9
Роздільна якість: 1080p (1920 х 1080) або 720p (1280 х 720)
Титрування: титрування з хронометражем (формат UTF-8)
2) Facebook
Формат файла: відео з стисненням H.264
Відео / аудіо кодек: квадратні пікселі, фіксована частота кадрів, прогресивна
розвертка та стереозвук, в форматі стиснення AAC і частотою
мінимум 128 Кбит/с.
Розмір: максимум 4 ГБ
Горизонтальна орієнтація: 16:9
Роздільна якість: 1080p (1920 х 1080) або 720p (1280 х 720)
Титрування: титрування з хронометражем (формат UTF-8)
Конкурс проводиться в рамках проекту " Економічний добробут громад через регуляторну та антикорупційну експертизу місцевих рішень", що реалізується за підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС - провідна антикорупційна програма підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.
Марафон відповідальності
В продовження нашої співпраці з Фонд Родини Богдана Гаврилишина / Bohdan Hawrylyshyn Family Foundation радо долучились до щорічного Марафону Відповідальності та разом з командою посадили насіння соняхів
Марафоні Відповідальності – це щорічна акція, яка є частиною багаторічної кампанії Фонду із популяризації відповідальної поведінки, як основи для швидких та якісних змін у суспільстві.
У 2014 році Богдан Гаврилишин створив Декларацію відповідальності людини, на принципах якої базується кампанія, а символом її є соняшник сорту «Богдан Гаврилишин»
Дякуємо амбасадорці Фонду на Львівщині Юля Гвоздович за запрошення взяти участь в акції

Курс «Електронні інструменти та послуги» в рамках магістерської програми «Публічне управління та адміністрування»
Навчальний рік підходить до свого логічного завершення, а це означає, що час задуматись над майбутнім!
В процесі нашої роботи велику увагу ми приділяємо освітній сфері і поширенню кращого досвіду, адже це невід'ємна складова розвитку. А вчитись та вдосконалювати свої навики потрібно завжди!
Наша Kateryna Shuvarska продовжує викладати на курсі «Електронні інструменти та послуги» в рамках магістерської програми «Публічне управління та адміністрування» в School of Public Management UCU.Дана програма - це можливість отримати комплексні знання, які допоможуть вам стати фахівцями вищого рівня здатними формулювати і розв'язувати комплексні практичні проблеми публічного управління та адміністрування, організовувати та здійснювати аналітичну, управлінську та адміністративну діяльність.
Раді, що студенти нашого курсу мають змогу познайомитися та перейняти досвід від кращих фахівців своєї справи, які радо діляться інформацією. А на прикладі реалізованих кейсів допомагають ще краще зрозуміти як впроваджувати ефективні зміни на місцях.
Дякуємо Olenka Gunko та Ганна Шавиро ,що допомагаєте нашим студентам отримати потрібні навички
Тож, рекомендуємо не проґавити свою можливість та подаватися на #MPA_UCU, де вас будуть чекає цікаве навчання та топові професіонали-спікери

«Економічні реформи: оцінка прогресу й актуальні виклики»
Нещодавно ми розпочали плідну співпрацю з Реанімаційний Пакет Реформ - РПР, а сьогодні долучились до публічного обговорення «Економічні реформи: оцінка прогресу й актуальні виклики»
Учасники панельної дискусії обговорили ключові питання прогресу реформ в Україні:
1. Бізнес клімат та інвестиції;
2. Малий і середній бізнес;
3. Земельна реформа;
4. Державні підприємства.
Як наголосив Тарас Хавунка важливим аспектом в контексті реальної реалізації економічних реформ є дерегуляція на місцевому та регіональному рівнях. Адже наявні показники окреслюють, що, приблизно 1/3 всього регуляторного навантаження створюється органами місцевої влади. Більше того, якщо дивитися в перспективі, то така тенденція буде зростати завдяки децентралізації, відкриттю ринку землі, використанню системи Prozorro.продажі для реалізації землі. Проте, всі ці речі потребують додаткових положень та додаткового нормативного регулювання.
Тож роботи у нас багато
Дякуємо колегам з Реагімаційного пакету реформ за запрошення долучитися до обговорення!


Розпочинаємо співпрацю з
Фондом Родини Богдана Гаврилишина!

Травень видався плідним на започаткування важливих для нашої організації ініціатив. Раді повідомити, що сьогодні за результатом зустрічі з головою Фонду Оленою Бекреньовою ми офіційно стартували нашу співпрацю і, в кращих традиціях, спільно готуємо для вас щось цікаве
Залишайтесь з нами і дізнаєтесь більше

City helper
Наша команда розпочинає новий напрям співпраці з Червоноградською міською радою, а саме з впровадження чат-боту у місті.
І, так, звичайно, ми підписали меморандум з цього приводу. Але коли домовленості націлені на впровадження якісних, ефективних, а основне новітніх змін меморандумів багато не буває
Час - це найцінніший ресурс кожної людини, тож, навіщо ускладнювати собі життя біганиною по офісах з надією вирішити низку бюрократичних питань?
Як Ви вже здогадалися, ми сприятимемо вдосконаленню цієї ситуації, зокрема для мешканців Червонограда
Адже ми допоможемо запровадити та поширити практику «питання-відповідь» через онлайн бот, яка значно спростить комунікацію між бізнесом та місцевою владою і уможливить отримання простої, але такої потрібно відповіді на Ваше важливе питання.
Проєкт «City helper - твій доступний та швидкий співрозмовник у міській раді» реалізується в межах проекту «3DProject: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фонд Східна Європа за фінансової підтримки European Union in Ukraine.
#3DProject #GOZNAMY #ПрямуємоРазом

Візит голови Державної регуляторної служби України Олексія Кучера та підписання меморандум про співпрацю з ДРСУ та Львівською обласною державною адміністрацією.
В рамках робочого візиту голови Державної регуляторної служби України Олексія Кучера ми підписали меморандум про співпрацю з ДРСУ та Львівською обласною державною адміністрацією.
Важливим результатом цієї співпраці стане пілотна ініціатива зі створення сектору з питань регуляторної політики в межах департаменту економічної політики ЛОДА. Це означає, що спільними зусиллями ми будемо працювати над налагодженням регуляторної процедури ще й на рівні області.
Крім того, працюватимемо в напрямку розповсюдження інформації про регуляторну діяльність місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, для ширшого залучення до неї громадськості та бізнесу в рамках проекту Регуляторна мапа України.

Програма "Good governance"
Доки в нашому суспільстві існує попит на інноваційні інструменти державного управління, доти є впевненість в сталому розвитку нашої держави Адже, завдяки програмі учасники отримають мотивацію та прикладні інструменти для продовження, або ж започаткування нових реформ в Україні У фокусі програми, серед іншого: прозорість та підзвітність органів влади, публічно-приватний діалог, антикорупційна діяльність, перешкоди на шляху реформ і, звісно, регуляторна політика
Ми раді, що регуляторна політика знаходиться на порядку денному, а наш Taras Khavunka розповідає чому ця тема така важлива.
Студентам бажаємо плідної праці та швидкого освоєння матеріалу, а по іншому в School of Public Management UCU й не буває, бо викладачі там експерти у своїй справі

Публічні обговорення з громадськістю про нові правила щодо літніх майданчиків у Львові
Під час обговорень ми отримала багато пропозицій, зауважень та коментарів від учасників, зокрема профільної бізнес-спільноти.
Доєднались до обговорення і підприємці, і депутати, і працівники міської ради, і громадські активісти.
Ми зрезюмували кілька пропозицій найактивніших учасників обговорення:
Volodymyr Marusiak, заступник голови комісії підприємництва, інвестицій, цифрової трансформації та спадщини ЛМР, депутат фракції ЄС пропонує збільшити тривалість сезону функціонування літніх майданчиків.
Олекса Возняк, депутат фракції Голосу рекомендує додати автоматичну пролонгацію (продовження) дозволу щороку. Або ж давати дозвіл на встановлення літнього майданчика на 3-5 років. Також, дозволити ставити невелику частину столів (1-2 столи) чи стільців безкоштовно, без будь-якої додаткової регуляції. Як місце для куріння, наприклад, чи для відпочинку офіціантів.
Rostyslav Vasiuta, Громадська ініціатива «Літні майданчики Львова» пропонує створити загальнодоступні реєстри літніх майданчиків. Додати в документ, який регулюватиме роботу майданчиків, ще один розділ про «публічність процесу». І прописати обов'язкове внесення даних про демонтаж, відмови, скасування паспорту літніх майданчиків. Також, скоригувати зонування в картах регуляторного акта. Так, на картах вказані червоні та зелені зони, але не вказано чи є якісь заборони чи обмеження в білих зонах.
Роман Дуда, депутат фракції ЄС закликає врахувати побажання рестораторів про всесезонність таких майданчиків, адже через пандемію ресторатори та їхні працівники зазнали значних збитків.
Марія Юнько, юристка, підприємиця вважає за потрібне скоригувати пункт щодо повідомлення про зміни суб'єктів господарювання, де вказано, що лише направивши повідомлення, міська влада вважатиме, що підприємець повідомлений про зміни.
Дякуємо усім, хто взяв участь в обговоренні. Більше пропозицій, які сьогодні були озвучені будуть доступні на сайті Львівської міської ради в розділі «консультації з громадськістю» зовсім скоро.
Команда Хабу буде відстоювати прийняття документу з врахуванням потреб усіх сторін. Бо нашому місту потрібні нові правила щодо літніх майданчиків! За останні 12 років в цій сфері не відбувалось змін, а світ та обставини змінилися.
Літні майданчики та тераси у Львові: нові правила
Місто обговорює прийняття нового регуляторного акта щодо літніх майданчиків. А ми рекомендуємо переглянути наш аналітичний зріз (policy update)
Форум «З доброчесністю до успіху: як створити громаду, дружню до бізнесу»
Сьогодні мали нагоду взяти участь у форумі «З доброчесністю до успіху: як створити громаду, дружню до бізнесу»
Taras Khavunka в якості спікера розповів детальніше про кращі практики нашої роботи, зокрема що стосується підзвітності, прозорості та запобігання корупції.
Така складна і водночас важлива теми потребує єдності і спільної роботи. Тому ми дуже щасливі бачити серед учасників форуму наших партнерів - м. Вугледар та Червоноградська міська рада Андрій Залівський, які поділилися вже здобутими спільними результатами та майбутніми планами
До речі, на заході також були присутні представники посольства Данії та міські голови Данських муніципалітетів. Виявляється у них також функціонує Хаб, який працює під егідою Міністерства промисловості, бізнесу та фінансових справ. Це публічний орган, його діяльність поширюється на 17 муніципалітетів, а команда активно працює з бізнесом. Серед послуг - навчальна діяльність, юридично-фінансова консультаційна допомога. Цікаво як впроваджуються кращі практики публічно-приватного діалогу в різних країнах
Дякуюємо ULEAD з Європою / ULEAD with Europe Антикорупційна ініціатива ЄС, що запросили долучитися до заходу!

Літні майданчики та тераси у Львові: як змінити правила та процедури, аби підприємцям, владі та містянам було вигідно і зручно?
Ухвалу, яка регулює процедуру встановлення та роботи літніх майданчиків Львівська міська рада ухвалила ще у 2009 році. З того часу наше місто зазнало багато змін, ресторанів та кафе помітно побільшало. Підприємці потребують уніфікованих, прозорих та зрозумілих вимог і правил
Команда Львівського регуляторного хабу спільно з усіма зацікавленими сторонами напрацювала проєкт регуляторного акта "Про затвердження Порядку розміщення відкритих літніх майданчиків біля об'єктів ресторанного господарства на території Львівської міської територіальної громади".
Друзі, також, раді оголосити, що Львівський регуляторний хаб розпочинає флеш-моб і в цьому нам дуже потрібна Ваша допомога!
Умови участі прості:
  Курс - «Електронні інструменти та послуги»
  Один з важливих аспектів нашої роботи - ділитися знаннями та корисними напрацюваннями у профільних сферах.
  Ми стараємось пояснювати складні речі простими словами. А як сказав Л. да Вінчі «Найбільша розкіш - це насолода розуміння»
  На Магістерській програмі з публічного управління та адміністрування УКУ розпочався новий курс - «Електронні інструменти та послуги» і викладає його наша Kateryna Shuvarska
  В такому діджиталізованому світі вкрай важливо йти в ногу з часом та бути обізнаним щодо інструментів, які полегшують наше повсякденне життя, допомагають уникнути бюрократії та зекономити час
  Дякуємо School of Public Management UCU за плідну співпрацю і можливість поширювати знання та досвід серед студентів #МРА_UCU!

  Співпраця з Львівською міською радою в напрямку підвищення культури доброчесності, прозорості та підзвітності
  Дуже символічно у «Чистий Четвер» ми закріпили нашу співпрацю з Львівська міська рада в напрямку підвищення культури доброчесності, прозорості та підзвітності підписанням Меморандуму.
  Відтак, спільно з Комісією законності, депутатської діяльності, свободи слова та безпеки і Сектором з питань доброчесності та запобігання корупції будемо апробовувати нову Методику, розроблену нашою командою, одними з перших в Україні.
  Що це дасть?
  Відтепер рішення міської раді, які регулюють діяльність підприємців будуть проходити перевірку законності, доцільності та дотримання регуляторної процедури застосовуючи Методику регуляторної та антикорупційної експертизи.
  Раді, що наша співпраця триває та переконані, що вона забезпечить плідні результати для усіх учасників процесу. Далі тільки більше, тож, запрошуємо міста зголошуватись до співпраці! Маленькими кроками до великої цілі!
  Проект реалізується за підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС, яка фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

  Про регуляторку простою мовою
  Простими словами про регуляторку? А це взагалі можливо?
  Ми любимо свою справу і намагаємося максимально зрозуміло доносити інформацію для кожного, щоб ви також були з нами на одній хвилі
  Адже, як не крути, - це те, що нас з вами об'єднує, те, що нас оточує й найголовніше, те, на що ми можемо впливати разом.
  Бо неважливо як саме ми починаємо свій день, чи це весняний ранок за філіжанкою кави на літньому майданчику в одному з місцевих закладів, чи радість від успішно знайденого парко місця в центрі Львова біля улюбленої роботи.
  Ми віримо, що регуляторна політика покликана спрощувати та покращувати життя мешканцям. І якщо ви хочете дізнатися більше про те як саме, то це також дуже просто
  простоюридично подкаст, який дозволяє розуміти складні речі, бо пояснює їх простими словами. Тарас Хавунка побував у гостях в Marichka Ihnatova й розповів як саме і для чого можна використовувати регуляторну політику.
  Марічко, дякуємо за запрошення і за те, що ти, як і ми, стараєшся зробити це життя трішки простішим!

  ITunes
  Google Podcasts
  Апробація унікальної методики проведення регуляторної та антикорупційної експертизи рішень та проектів рішень ОМС
  Переходимо до практичної роботи з нашими першими пілотними містами в рамках проекту з проведення регуляторної та антикорупційної експертизи
  Сьогодні ми підписали Меморандум про співпрацю з Червоноградська міська рада. Раді продовженню нашої плідної співпраці!
  Відтепер місто Червоноград буде апробовувати унікальну «Методику проведення регуляторної та антикорупційної експертизи рішень та проектів рішень ОМС», розроблену нашою командою.
  Така Методика прописує нові чіткі правила для перевірки законності, прозорості та доцільності регуляторних рішень місцевих рад, які безпосередньо впливають на ведення підприємницької діяльності та формують інвестиційну привабливість міста, а також допоможе містам стати на крок ближчою до вирішення проблеми корупції
  А вже завтра очікуємо підписання Меморандуму з нашим наступним містом!

  Проект «Економічний добробут громад через регуляторну та антикорупційну експертизу місцевих рішень» реалізується за підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI), яка фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

  Нові правила для літніх майданчиків у Львові
  Сезон літніх майданчиків 2021 уже триває з 19 квітня. Чи задумувались ви колись які документи та правила регулюють цю сферу, хто координує цей процес? Чи створювали майданчики для вас перешкоди? Як часто ви самі користуєтесь майданчиками ресторанів та кафе аби зустрітись з друзями та попити кави? Чи знаєте скільки місто заробляє від роботи таких майданчиків?
  Команда Львівського регуляторного хабу знає про це достеменно. Ось уже три роки спільно з Львівською міською радою ми працюємо з цією темою. Врахувавши думку громади, бізнесу та влади ми пропонуємо нові правила гри в цій сфері, які описані в документі «Порядок розміщення відкритих літніх майданчиків біля об'єктів ресторанного господарства на території Львівської міської територіальної громади»
  Це проект регуляторного акта, який може змінити правила гри, збалансувавши інтереси усіх сторін. Зараз з документом можуть ознайомитись усі учасники процесу та небайдужі громадяни та надати свої зауваження та пропозиції.
  Наступним кроком буде голосування депутатів Львівської ОТГ щодо цього рішення, а ми в процесі інформуватимемо вас про перебіг подій. Якщо Порядок приймуть, то нові правила будуть діяти вже наступного сезону - у 2022 році.
  Впроваджуємо інструменти civic tech
  Коли ми тільки розпочали нашу діяльність запорукою успіху стала довіра та підтримка наших партнерів. Ми отримали шанс продемонструвати на що здатні і нам вдалось вирости в організацію, яка реалізовує проекти за підтримки топових міжнародних фондів.
  Сьогодні раді оголосити, що ми розпочинаємо новий проект «City helper - твій доступний та швидкий співрозмовник у міській раді», в рамках якого спільно з ЛКП Міський центр інформаційних технологій та Червоноградська міська рада будемо впроваджувати чат бот в Червонограді! І нам дуже приємно, що його підтримав саме Фонд Східна Європа Це не лише чудовий показник сталості нашої роботи, але й доказ того, що ми рухаємось у правильному напрямку
  Хочемо подякувати Victor Liakh, що повірили в нас тоді і продовжуєте це робити зараз. Щиро раді, що в нас знову з'явилась можливість співпрацювати і зробимо все, щоб результат був достойним!
  #3DProject #GOZNAMY #ПрямуємоРазом
  Проєкт «City helper - твій доступний та швидкий співрозмовник у міській раді» реалізується в межах проекту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фонд Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.

  Академія антикорупційного активіста
  А ми далі продовжуємо детальніше знайомити Вас з нашою діяльністю, інструментами регуляторної політики та ділитися здобутим досвідом!
  Чи відомо Вам про принципи державної регуляторної політики? Їх налічується 6 і їм має відповідати кожен регуляторний акт. Усі вони прописані таким чином, щоб забезпечити відсутність зловживань в прийнятті та впровадженні регулювання.
  До їх числа належать:
  • Ефективність;
  • Адекватність;
  • Передбачуваність;
  • Доцільність;
  • Збалансованість;
  • Прозорість і врахування громадської думки.
  Хочемо звернути увагу на останній пункт - прозорість і врахування громадської думки Ми завжди наголошуємо на важливості участі представників бізнесу та громадськості в процесі напрацювання рішень Пам'ятайте, що на етапі оприлюднення проекту регуляторного акта можна подавати свої зауваження та пропозиції, які обов'язково повинні бути розглянутими
  Про ці та інші інструменти регуляторної політики, а також досвід діяльності ЛРХ, зокрема співпраці з місцевою владою сьогодні розповідала наша Kateryna Shuvarska в рамках «Академії антикорупційного активіста»
  Дякуємо Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції НаУКМА за плідну співпрацю та запрошення
  Місцеві регуляторні платформи: переваги для МСП
  Онлайн конференція «Політика розвитку МСП на регіональному та місцевому рівнях: рекомендації та інструменти».
  Керівник Львівського регуляторного хабу Taras Khavunka поділився досвідом роботи ЛРХ як місцевої регуляторної платформи та її впливу на малий і середній бізнес.
  Як зазначив Тарас: «Механізм регуляторної політики - це найкращий та найдешевший спосіб суттєво зменшувати навантаження на бізнес та допомагати долати перешкоди, які виникають сьогодні».Саме тому однією з цілей ЛРХ - є створення сприятливого середовища для бізнесу за допомогою.
  - аналізу;
  - адвокації;
  - імплементації якісних рішень.
  Одна з основних проблем в цьому процесі полягає у тому, що багато рішень приймаються, але не виконуються, або ж реалізовуються, але побічно. Саме тому важливо брати участь не лише у напрацюванні оптимальних рекомендацій, але й їх впровадженні та реалізації. За таких умов можна створювати економічно доцільні, збалансовані регулювання разом з бізнесом, владою та громадськістю, які будуть корисними для всіх учасників процесу.
  Ми віримо, що тільки спільна збалансована та ефективна робота на всіх 3-ох стадіях може забезпечити реальний успіх!
  Дякуємо FORBIZ за запрошення!

  Інвентаризація земель територіальних громад (частина 2)
  В той час як минулого тижня народні депутати продовжили голосування сотень правок до Земельного кодексу України ми хочемо нагадати, що відкриттю ринку землі повинна передувати серйозна підготовка на місцях
  Рекомендуємо почати з інвентаризації землі, адже цей процес допоможе контролювати ресурс громади, реально оцінити можливості, самостійно планувати розвиток та наповнювати місцевий бюджет!

  Інвентаризація земель територіальних громад
  Вирішення цього питання несе особливу цінність для сільських громад, які віддалені від обласних центрів. Адже земля для них - один з основних інструментів заробітку.
  Олександра Чоловська в рамках онлайн заходу «Як громаді почати заробляти на землі» наголосила на важливості підготовки громад до запуску ринку землі, щоб не втратити такий спосіб поповнення бюджету. За її словами:
  «В умовах відсутності коштів на проведення інвентеризації земель громади можуть самостійно розпочати перевірку та моніторинг документації пов'язаної із землею. ОМС можуть отримати дані із відкритих джерел та звірити їх з реальним станом справ».
  Звісно, виникає питання: Наскільки це реально? Адже процес самостійної інвентеризації земель є складним та затратним у часі.
  Ніхто з цим й не сперечається. Проте, ми самі ковалі свого щастя. А прикладені зусилля допоможуть громаді:
  • контролювати свій ресурс;
  • реально оцінювати свої можливості;
  • самостійно планувати розвиток та, що не менш важливо,
  • наповнювати бюджет!
  Підсумовуючи, рекомендуємо громадам використовувати усі наявні способи отримання інформації про свою землю, не чекати запуску ринку землі та проводити самостійний аудит земельних ресурсів!
  Дякуємо Громада.UA за запрошення до участі та можливість поділитись експертизою!

  ЛРХ вступив в коаліцію "Реанімаційний пакет реформ"
  Ми приєднались до коаліції Реанімаційний Пакет Реформ - РПР
  А це означає, що попереду ще більше проектів, ініціатив, змін та спільних реформ!
  Ми вже з нетерпінням чекаємо нашої співпраці, плани у нас грандіозні.
  Натхненні спільними цінностями поспішаємо змінювати країну, адже разом вдається значно більше!

  Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) розпочала підтримку 5 українських громадських організацій у протидії корупції
  Спільно з потужними партнерами будемо докладати усіх зусиль для впровадження комплексних змін та просування культури доброчесності в Україні
  Більше інформації
  Які перепони стоять на шляху об'єднання та коаліціювання громадянського суспільства в Україні та як їх вирішити?
  Все частіше на порядок денний виноситься питання важливості об'єднання зусиль та налагодження партнерства серед громадянського суспільства. Проблем багато, рівень недовіри - високий
  Та доки активна частина громадськості залишається основним драйвером змін в нашій країні - коаліціювання залишається найбільш ефективною формою досягнення цілей. Посилює таку співпрацю якісна адвокація
  І саме про цей комплексний підхід протягом двох днів розповідає Taras Khavunka наофлайнфорумі "Коаліція активістів: плюси, мінуси, підводні течії" у Тернополі
  Семінар відбувається з дотриманням усіх карантинних обмежень. Ми вже дуже скучили за зустрічами з вами, тож, бережіть здоров'я і невдовзі побачимось!
  Дякуємо Освітньо-аналітичний центр розвитку громад за запрошення, а учасникам за активний діалог та небайдужість! В єдності сила!

  Встановлення податків та зборів новообраних рад територіальних громад
  Новообрана рада сформованої територіальної громади, до якої приєдналися інші громади, набуває регуляторних повноважень на приєднаних територіях
  Відповідно, місцеві ради зобов'язані планувати, оприлюднювати та обговорювати запровадження нових регулювань, або поширення діючих на новій території, дотримуючись вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
  Згідно із Податковим кодексом України місцеві ради приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів до липня року, що передує бюджетному періоду, отже, на 2022 рік рішення мають бути прийнятими вже з урахуванням приєднаних до складу сформованих громад та відповідного збільшення кола суб'єктів господарювання, які будуть сплачувати ці податки.

  Академія антикорупційного активіста
  Молодь змінює Україну! А починати цей процес рекомендуємо з викорінення корупції на місцях
  Спільно з Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції НаУКМА та профільними регіональними організаціями поділимось своїм досвідом та експертизою в рамках мобілізаційної школи
  Збираємо небайдужих молодих людей з характером, аби підсилити нашу роботу заради спільної мети
  Зголошуйтесь, буде цікаво та практично. А ще все онлайн - можна собі просто вдома. Одні переваги!

  Ми спільно з антикорупційними органами місцевого та державного рівнів, за підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС розпочинаємо роботу над ґрунтовним проектом з проведення регуляторної та антикорупційної експертизи.
  В результаті отримаємо інструменти, які допоможуть перевіряти законність, прозорість та доцільність рішень місцевих рад, які впливають на бізнес та формують імідж інвестиційної привабливості міст. Ці напрацювання будуть відкритими і доступними на наших джерелах. Ними зможуть послуговуватись усі зацікавлені сторони: влада, бізнес, і що важливо - громадянське суспільство
  Ми будемо ретельно і якісно працювати аби забезпечити чесні та прозорі правила гри і сталий розвиток.
  Проект реалізується за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) – провідна антикорупційна програма підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

  Більше інформації
  Наша область може стати першою в Україні, де запровадять електронний розрахунок в міжміських маршрутках
  Спільно з Управління транспорту та зв'язку Львівської ОДА ми провели громадське слухання щодо запровадження автоматизованої системи оплати послуг за перевезення. громадських слухань відбулись у районах онлайн (Стрийський, Яворівський, Червоноградський, Дрогобицький, Самбірський і Золочівський), а -ме - у Львові офлайн.
  Дякуємо усім небайдужим жителям та підприємцям, які взяли участь у слуханнях, а це близько 60 осіб.
  Тимчасом триває роботи над розглядом зауважень, які надійшли щодо регуляторного акта "Про запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в пасажирському транспорті загального користування Львівської області".

  Е-квиток у міжміські маршрутки - мрія чи реальність?
  Саме беремось до співпраці з Управління транспорту та зв'язку Львівської ОДА Офіційна сторінка Львівська обласна державна адміністрація щодо врегулювання запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду та запуску прозорого конкурсу з відбору інвестора.
  Сідаєш в маршрутку Львів-Новий Розділ розраховуєшся за допомогою банківської картки. Так, відповідно усі гроші обліковуються автоматично, бюджет використовується ефективніше, кошти спрямовуються на підвищення якості перевезень. І до всього менше контактуєш з водієм в ці посткоронавірусні часи
  До чого тут регуляторка? Як політика регулювання вплине на запуск е-квитка?
  Будемо аналізувати проєкт регуляторного акта та супровідні документи, удосконалювати матеріали щодо е-квитка області, консультувати владу при його впровадженні та сприяти в організації громадських слухань.

  Чи можуть українці об'єднуватися не лише під завалами снігу?
  Тануть сніги, а з ними і наше бажання об'єднуватись. Зникає така собі побутова людяність - бажання допомагати незнайомцям розкопувати машину від снігу або тротуари спільного використання.
  Ключове запитання — куди зникають ці суспільні чари? Чи можемо ми залишатися об'єднаними українцями і після відлиги?

  Запрошуємо почитати думки Тараса Хавунки з цього приводу
  Планування прийняття регуляторних актів - це важливо!
  Планування - запорука прийняття обґрунтованих та ефективних рішень
  Процес планування допомагає визначити перспективу, напрямки діяльності, шляхи і способи досягнення цілей.
  Регуляторна політика не виняток. Важливо, щоб бізнес міг прогнозувати які нововведення очікують його протягом року, тож усі регуляторні органи зобов'язані затверджувати плани діяльності з підготовки ними проектів регуляторних актів на наступний календарний рік не пізніше 15 грудня поточного року.
  Львівська міська рада вже також оприлюднила План прийняття регуляторних актів на 2021 рік, його можна знайти за
  посиланням
  Нові процедури оренди у Львові
  Сьогодні відбулось фінальне обговорення проєкту ухвали Львівська міська рада «Про окремі питання оренди майна територіальної громади м. Львова».
  Тішить той факт, що до обговорення долучені усі зацікавлені сторони процесу, зокрема, Управління комунальної власності Львівської міської ради, Сектор з питань доброчесності та запобігання корупції, депутатський корпус та громадськість. Саме такий формат роботи дозволяє підготувати максимально збалансовані та ефективні регулювання для покращення життя у наших містах
  Дякуємо колегам за конструктивний діалог та врахування зауважень. Чекатимемо розгляду рішення в Сесійній залі
  #все_буде_врегульовано

  Чому ми можемо навчитися, живучи та працюючи в новому пандемічному суспільстві?
  Рік тому ми мали зовсім інше уявлення про наше майбутнє, втім реалії привели до того, що ми живемо на відстані 1.5 м, маски стали звичним об'єктом гардеробу, а Zoom невід'ємною частиною робочого процесу
  На запрошення колег з Українського католицького університету та Університету гуманістичних досліджень (Нідерланди) соціологи, філософи, політологи та лікарі поділились власними дослідженнями та спостереженнями щодо того як справлялись з COVID-19 у різних країнах, які ініціативи впроваджувались та які виклики чекають нас у майбутньому. Ми, у свою чергу, поділились досвідом реалізації соціальної ініціативи #допомагаю_бізнесу, в рамках якої наші експерти надавали безкоштовні консультації малому та мікро бізнесу в час карантину
  Дякуємо колегам за організацію круглого столу та можливість перейняти цікавий досвід учасників!

  Made on
  Tilda