Новини (2017 р.)
Експерти Львівського регуляторного хабу долучилися до напрацювання законопроекту щодо реформування сфери паркування
21 грудня Верховна рада України ухвалила в другому читанні законопроект №5364 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів - 237 голосів "ЗА".
У процесі підготовки законопроекту щодо реформування сфери паркування аналітично-адвокаційний центр "Львівський регуляторний хаб" долучався до роботи опрацьовуючи місцеву проблематику та готуючи пропозиції до змін, частина з яких була врахована у згаданому документі.

На думку аналітика Львівського регуляторного хабу Катерини Шуварської, ухвалений законопроект допоможе налагодити механізми наповнення місцевих бюджетів коштами, зібраними за послуги паркування.
15 грудня у Львові відбулася презентація Ініціативи «Львівський регуляторний хаб», реалізованої Програмою USAID «Лідерство в економічному врядуванні» у партнерстві з Українським католицьким університетом
Ініціатива «Львівський регуляторний хаб» була започаткована в рамках Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» у співпраці зі Школою публічного управління Українського Католицького Університету, Львівською обласною державною адміністрацію, територіальним представництвом Державної регуляторної служби України у Львівській області та Комітетом підприємців Львівщини.

У рамках презентації ініціативи було проведено круглий стіл на тему: «Оздоровлення регуляторного середовища як інструмент активізації місцевого економічного розвитку», на якому обговорили актуальні питання покращення регуляторного середовища в регіоні як інструменту активізації економічного розвитку.

В обговоренні перших результатів діяльності громадської ініціативи взяли участь Ксенія Ляпіна - Голова Державної регуляторної служби України, Ростислав Замлинський – перший заступник Львівської ОДА, Андрій Паляниця – експерт Програми USAID ЛЕВ з питань регуляторної політики та державного управління, Віктор Лях – Президент Міжнародної благодійної організації «Фонд Східна Європа», Тарас Добко – Перший проректор Українського Католицького Університету, Тамара Соляник – Директор Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ), Ярослав Рущишин – (очільник Комітету підприємців Львівщини), Богдан Ковальчук – Заступник Голови Грабовецької об'єднаної територіальної громади, Андрій Залівський – мер міста Червоноград.


Львівський регуляторний хаб створений для ефективної та експертної розробки місцевих регуляторних актів. Особливу увагу в своїй діяльності ініціатива приділяє аналізу регуляторного впливу відповідних проектів та розрахунків за методикою Тесту малого підприємництва (М-тест). Таким чином, передбачається подальша тісна комунікація ЛРХ з місцевими радами і об'єднаним територіальним громадам Львівської області для надання їм технічної підтримки, консультування у сфері розробки і імплементації регуляторних актів. Очікується, що в перспективі Львівський регуляторний хаб стане платформою якісної експертизи, а його діяльність буде сприяти покращенню регуляторного середовища регіону.


Презентація проміжних результатів річної діяльності ЛРХ
15 листопада 2017 року відбулась презентація проміжних результатів діяльності Ініціативи «Львівський регуляторний Хаб» та спільний з City Institute/Інститут міста проект, який спрямований на покращення бізнес-клімату міста Львова шляхом осучаснення ряду регуляторних процедур.
В рамках заходу відбулась панельна дискусія, присвячена пропозиціям з реформування правил розміщення літніх майданчиків та вивісок із запровадженням електронної процедури, побудованої на заявницькому принципі із застосуванням механізму мовчазної згоди, за участю представників органів місцевого самоврядування та експертів Програма USAID "Лідерство в економічному врядуванні".
Щиро дякуємо нашим партнерам та учасникам за співпрацю, підтримку та присутність! Ми будемо продовжувати активно працювати для впровадження наших напрацювань та пропозицій!
10 листопада координатор Ініціативи «Львівський регуляторний хаб» Тарас Хавунка провів навчальний семінар на програмі «Good Governance» Школи публічного управління Українського католицького університету.
Навчальний семінар спільно з Тарасом Хавункою проводив експерт Світового Банку з питань регуляторної політики Андрій Паляниця. В рамках лекції для студентів УКУ Тарас Хавунка презентував ключові напрацювання Ініціативи ЛРХ. Експерт Світового Банку зазначив особливості понянь ефективної регуляторної політики і "якісного управління" для комплекних змін в місті на прикладі діяльності Ініціативи.
6 листопада експерти Ініціативи Львівський регуляторний хаб провели практичний семінар з питань регуляторної політики для співробітників Секретаріату Львівської міської ради та Виконавчого комітету.
Аналітики ЛРХ разом з учасниками семінару обговорили Порядок розроблення проектів регуляторних актів, їх внесення на розгляд ради і Методичні рекомендації щодо перегляду регуляторних актів, які розроблені консультантом Світового банку Андрієм Паляницею.
"Розвиваємо МСП - Будуємо Майбутнє": в Києві відбулася заключна конференція Програми USAID "Лідерство в економічному врядуванні"
10-11 жовтня на заключній конференції Програми USAID "Лідерство в економічному врядуванні" під назвою "Розвиваємо МСП - Будуємо Майбутнє" відбулася презентація напрацювань Ініціативи Львівський регуляторний хаб.

В межах конференції виступили провідні експерти в сфері економічного розвитку. Зокрема, в рамках заходу голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна розповіла про сучасний стан регуляторної політики в Україні, діловий клімат та розвиток МСП (в рамках дослідження Інституту економічних досліджень та політичних консультацій), ефективне регулювання, політику розвитку МСП у регіонах та зовнішньоекономічну діяльність.

Під час пленарної дискусії на тему «Регуляторне поле для бізнесу: від дерегуляції до ефективного регулювання» Віра Недзведська, координатор напрямку регуляторна політика у Програмі USAID «ЛЕВ» презентувала ініціативу Львівський Регуляторний Хаб, її ключові напрацювання та перспективи подальної діяльності.

Участь в конференції взяв також експерт Світового Банку Андрій Паляниця, який, в свою чергу, зазначив, що «вся регуляторна політика - це політика балансування», а ефективні рішення - ті, «які легко виконувати, які добре продумані та з якими згідні більшість залучених суб'єктів», а «співвідповідальність та партнерство - ключ до успіху будь-якої справи».

"Ми дякуємо Програмі USAID "Лідерство в економічному врядуванні" за активну підтримку нашої Ініціативи. Це не просто програма, - це команда професіоналів, залученість та підтримка яких вражає! Їхня готовність допомогти, виділити свій час та поділитись досвідом для нас безцінні. Спільними зусиллями з Фондом Східна Європа, Програмою USAID «ЛЕВ» та підтримкою від Державної регуляторної служби ми рухаємось до єдиної цілі: створити ефективне правове середовище в Україні через надання практичної допомоги на центральному та місцевих рівнях. Тож, ми щиро дякуємо команді експертів за швидке реагування, інтенсивний підхід до справи, аналітичну, технічну, організаційну допомогу, а що найбільш важливо – мотивацію!", - поділилася враженнями аналітик Львівського регуляторного хабу Катерина Шуварська.
Координатор Львівського регуляторного хабу взяв участь в розробці Стратегії розвитку підприємництва області

5 жовтня Тарас Хавунка, координатор Ініціативи Львівський регуляторний хаб взяв участь у засіданні Робочої групи із розробки Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Львівської області до 2020 року.
В межах заходу Тарас Хавунка зазначив, що Львівський регуляторний хаб буде активно сприяти реалізації Стратегії, зокрема у сфері розвитку інфраструктури та підтримки МСП Львівщини. Координатор ЛРХ презентував результати роботи Ініціативи та перспективні напрямки діяльності.

Львівський регуляторний хаб надаватиме підтримку громадам області
3 жовтня в рамках робочої наради перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський зустрівся з експертами Ініціативи «Львівський регуляторний Хаб» та надав рекомендації щодо подальної співпраці.

У межах зустрічі координатор Ініціативи Тарас Хавунка представив поточні напрацювання Ініціативи, зокрема підготовлені командою пропозиції щодо вдосконалення процедури надання місць для розміщення літніх майданчиків, в тому числі переведення подачі документів в електронну форму, модельний порядок роботи із регуляторними актами у місцевих радах, консультативну допомогу новоствореним ОТГ Львівської області у розробці рішень щодо ставок місцевих податків.
Також сторони поспілкувались щодо перспективних напрямків та плану діяльності на 2018 рік.
Під час наради Ростислав Замлинський наголосив на необхідності надання практичної допомоги громадам у розробці комплексу регуляторних рішень, в тому числі шляхом проведення низки спеціалізованих тематичних тренінгів для голів ОТГ, які включатимуть обмін досвідом між громадами із різними строками діяльності та розробку концепцій регулювань.
Інтерни ЛРХ розповіли про особливості здійснення інвентаризації для громади Львівщини
21 липня в с. Грабовець інтерни Львівського регуляторного хабу провели практичний семінар на тему «Регуляторна політика – нові можливості місцевого самоврядування для сприяння місцевому економічному розвитку».

В межах заходу експерти Програми USAID "Лідерство в економічному врядуванні" , представники Центру розвитку місцевого самоврядування у Львівській області та інтерни ЛРХ поділились з учасниками своїми знаннями в частині порядку розробки, прийняття регуляторних актів та проведення аналізу регуляторного впливу (АРВ).

Зокрема, аналітик Львівського регуляторного хабу Олександра Чоловська поділилася з учасниками заходу особливостями здійснення процедури інвентаризації органами місцевого самоврядування, як інструменту для ефективного розпорядження майном громади та оптимізації бюджетів об'єднаних територіальних громад.

По закінченню учасники отримали кваліфіковані відповіді на запитання та домовились стосовно подальшої співпраці.
Координатор Львівського регуляторного хабу Тарас Хавунка взяв участь в ІІ Форумі місцевого розвитку у Трускавці, який відбувався 23-25 червня.

Партнером заходу виступила Програма USAID "Лідерство в економічному врядуванні".
Упродовж трьох днів понад 400 учасників з України, Польщі, Угорщини, Румунії дискутували на теми регіонального розвитку Карпат, децентралізації та роботу органів місцевого самоврядування.
В рамках Форуму відбулися дві панельні дискусії на тему "Регуляторна політика – нові можливості місцевого самоврядування для підтримки малого та середнього бізнесу" та "Оцінка бізнес-клімату карпатських областей: бачення малого та середнього бізнесу".
Під час заходу учасникам було презентовано результати Щорічної оцінки бізнес клімату, пропозиції експертів Програми щодо поліпшення регулювання ринку зовнішньої реклами, дошкільних начальних закладів тощо.

23 червня 2017 року відбувся спільний брифінг Львівського регуляторного хабу, створеного в рамках Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні», Постійної комісії з законності, депутатської діяльності та свободи слова , управління економіки Львівської міської ради та Комітету підприємців Львівщини.
Під час заходу Голова постійної комісії, депутат Львівської міської ради Юлія Гвоздович презентувала перші результати співпраці з Ініціативою "Львівський регуляторний хаб", зокрема про розроблений командою проект змін до Регламенту Львівської міської ради та підготовку експертних висновків на проекту регуляторних актів, які надходять на розгляд комісії.

В межах брифінгу голова Комітету підприємців Львівщини Андрій Дячишин зазначив, що бізнес надаватиме підпримку діяльності Хабу та буде активно долучатися до роботи Ініціативи над проектами модельних регуляцій, зокрема щодо розміщення літніх майданчиків закладів громадського харчування в місті.

Під час брифінгу координатор напряму «Регуляторна політика Програми USAID ЛЕВ» Віра Недзведська та координатор Ініціативи «Львівський регуляторний хаб» Тарас Хавунка проаналізували напрацювання та навчальні семінари з регуляторної політики, проведені Інтернами ЛРХ та обговорили з присутніми умови подальної співпраці.
Інтерни ЛРХ презентували напрацювання у сфері літніх майданчиків закладів громадського харчування у Львові
22 червня інтерни Львівського регуляторного хабу презентували аналітичні напрацювання змін до Положення про встановлення літніх майданчиків закладів громадського харчування у Львові.
Презентація відбулася в рамках публічної дискусії, ініційованої командою Львівського регуляторного хабу та Школою публічного адміністрування Українського католицького університету. На захід були запрошені представники активної громадськості міста, підприємці та місцева влада.
Про те, як врегулювати ситуацію з встановленням літніх майданчиків кафе та ресторанів в місті розповідав аналітик ЛРХ Роман Лозинський.
Під час презентації було представлено до обговорення три ключові проблеми:
• дозвільна процедура;
• аукціони для літніх майданчиків без прив'язки;
• сезонність розміщення конструкцій.

Під час заходу учасники обговорили можливі рішення та наступні кроки для врегулювання ситуації на місцевому рівні. За словами експерта ЛРХ Катерини Шуварської, наступним кроком буде розробка проекту змін до діючого положення про розміщення літніх майданчиків.

A passion for exploration and adventurous spirit are at the core of our philosophy. We offer multiple formats of tour activities and develop trips to new directions previously unseen by tourists. Join a group or contact us to develop an individual path.
Львівський регуляторний хаб розпочав серію навчальних семінарів про врегулювання системи податків для громади області
31 травня та 1 червня аналітично-адвокаційний центр Львівський Регуляторний Хаб спільно з Центром розвитку місцевого самоврядування у Львівській області провели практичні семінари на тему "Затвердження місцевих податків з урахуванням вимог державної регуляторної політики".

Заходи проводились для представників ОТГ Самбірського району, за підтримки Новокалинівської міської ради, а також для та Мостиської міської ради.
Разом відстоювати інтереси громадськості: Львівський регуляторний хаб підписав Меморандум про співпрацю з ЦРМС області
30 травня 2017 року центр розвитку місцевого самоврядування у Львівській області та аналітично-адвокаційний центр Львівський регуляторний хаб підписали Меморандум про співпрацю.

Львівський регуляторний хаб, який працює на базі Школи публічного управління Українського католицького університету за підтримки Програми USAID "Лідерство в економічному врядуванні", разом з ЦРМС у Львівській області працюватиме над зміцненням спроможності діяльності органів влади та місцевого самоврядування. За словами керівника ЛРХ Тараса Хавунки, їхня співпраця передбачає подальше проведення взаємних консультацій, зміцнення ділових зв'язків та розвиток взаємного співробітництва, систематичну комунікацію та обмін інформацією в рамках спільних проектів.
Інтерни Львівського регуляторного хабу презентували напрацювання змін у сфері паркування в місті
Які асоціації зазвичай викликає у львів'ян слово "паркування"? На жаль, не зовсім позитивні.
Проте, досвід Західних країн свідчить про іншу реальність - безперервні впровадження нововведень з метою створення сприятливого середовища для громадян.
Інтерни Львівського Регуляторного Хабу, за підтримки Програми USAID "Лідерство в економічному врядуванні", займались дослідженням проблематики паркування у Львові та напрацювали власні пропозиції регулювання цієї сфери, беручи до уваги найкращі іноземні практики.
В результаті, 26 травня, в рамках заходу "'Regulation discussions. Паркування", інтерни презентували свої напрацювання у наступних тематиках:
- дотримання ПДР, ДБН та ДСТУ на майданчиках для платного паркування;
- порядок формування тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування;
- питання доцільності гостьових майданчиків у місті Львові та їхні альтернативи.

Під час заходу команда також представила запропоновані та напрацьовані Львівським регуляторних хабом зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2010 р. № 258 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів».
Школа управління УКУ розпочинає співпрацю з Інститутом міста Львова
26 травня 2017 року у Львові відбулося урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між Школою публічного управління Українського католицького університету та аналітичним центром Інститут міста.

В рамках семінару з питань регуляторної політики Валентина Засадко, виконавчий директор Школи управління УКУ та Кобзарев Олександр, директор комунальної установи Інститут міста підписали Меморандум про співпрацю, що передбачає подальше об'єднання зусиль та ініціатив для вирішення ключових питань стратегічного розвитку Львова.
У Львові відкрили Хаб з регуляторної політики
15-го грудня 2016 року у Львові відкрили перший в Україні Хаб з регуляторної політики. Меморандум про його створення підписали президент Фонду Східна Європа в рамках Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» Віктор Лях та ректор Українського Католицького Університету о. д-р Богдан Прах за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Комітету підприємців Львівщини.

Хаб з регуляторної політики буде реалізовуватися на базі Школи управління УКУ і до нього залучені учасники магістерської програми з Публічного адміністрування Тарас Хавунка, Віра Недзведська та Роман Лозинський.

Ректор Українського Католицького Університету о. д-р Богдан Прах сказав: «Служити іншим, змінювати суспільство, працювати для блага України – це те, що повинен розуміти кожний, хто йде до влади. Ініціатива створення Хабу з регуляторної політики є важливим кроком у напрямі служіння громаді".

«Україна дуже швидко змінюється, і ми чітко маємо розуміти, що всі зміни повинні бути структурними. Створення першого в Україні Хабу з з регуляторної політики і є цим шляхом фундаментальних змін, які будуть працювати на майбутнє. Учасники Хабу беруться за складні серйозні комплексні проблеми, які насправді хвилюють місцеві громади і бізнес – це дуже важливо. Це не імітація, а вирішення реальних проблем», – зазначила Ксенія Ляпіна, голова Державної регуляторної служби України.

З її слів головне завдання регуляторного Хабу – змінити спосіб прийняття рішень як на центральному рівні, так і на рівні самоврядування. Це приклад, який можна буде тиражувати по всій Україні. І дуже символічною є співпраця з Українським Католицьким Університетом, в процес прийняття рішень привноситься не тільки раціо, а й моральні засади.

Основні завдання Хабу – аналіз проектів та вже існуючих місцевих регуляторних актів включно з розрахунками М-тесту, розробка на основі кращого існуючого досвіду регуляцій з питань, які є найбільш пріоритетними та болючими для підприємців та громад, щоб згодом поширити нові напрацювання на інші регіони країни. Окрім цього, Хаб займатиметься моніторингом регуляторного середовища і відстеженням результативності діючих місцевих рішень. Таким чином ця пілотна ініціатива має продемонструвати важливість правильного формування регуляторного середовища, його впливу на покращення ділового клімату та створення позитивних результатів для місцевих громад.

Ініціатива має також посилити управлінський потенціал регіону, залучаючи молодих спеціалістів (студентів і випускників Школи управління Українського Католицького Університету та інших ВНЗ Львівщини) до роботи в Хабі.

«Ідея цієї ініціативи зародилася з того, що нам треба будувати нову генерацію менеджерів для публічного управління і нову спроможність. Український Католицький Університет є дуже прогресивною школою, яка дає не тільки високу професійну підготовку, а й морально-етичні засади. Важливим є надання можливості людям, які мають освіту в публічному адмініструванні почати опрацьовувати цю практику» – Андрій Паляниця, консультант Світового банку для урядів та міжнародних організацій з питань регуляторної політики, державного управління і боротьби з корупцією.

«В нас немає інституту довіри. Український Католицький Університет будує простір довіри між різними верствами українського суспільства, і створення цього Хабу є проявом довіри» – Ярослав Рущишин, голова Комітету підприємців Львівщини.

Магістранти Школи управління УКУ Тарас Хавунка, Віра Недзведська і Роман Лозинський разом з волонтерами Олександрою Чоловською, Катериною Шуварською представили свої перші напрацювання в тематичних напрямах: регулювання розміщення літніх майданчиків, розподіл коштів бюджету розвитку між селами-членами об'єднаних територіальних громад, проведення інвентаризації майна об'єднаних територіальних громад, регулювання паркування.

Очікується, що основними продуктами Львівського регуляторного хабу стануть аналітичні напрацювання щодо проектів місцевих актів, рекомендації щодо змін до законодавства, аналізи регуляторного впливу, включаючи розрахунки з М-тесту, на проекти актів, періодичні огляди регуляторного середовища регіону. У рамках ініціативи також буде проводитися навчання для державних службовців та бізнес-асоціацій для підвищення їх обізнаності у сфері регуляторної політики та публічні слухання.
Made on
Tilda