Новини (2016 р.)
У Львові відкрили Хаб з регуляторної політики
15-го грудня 2016 року у Львові відкрили перший в Україні Хаб з регуляторної політики. Меморандум про його створення підписали президент Фонду Східна Європа в рамках Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» Віктор Лях та ректор Українського Католицького Університету о. д-р Богдан Прах за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Комітету підприємців Львівщини.

Хаб з регуляторної політики буде реалізовуватися на базі Школи управління УКУ і до нього залучені учасники магістерської програми з Публічного адміністрування Тарас Хавунка, Віра Недзведська та Роман Лозинський.

Ректор Українського Католицького Університету о. д-р Богдан Прах сказав: «Служити іншим, змінювати суспільство, працювати для блага України – це те, що повинен розуміти кожний, хто йде до влади. Ініціатива створення Хабу з регуляторної політики є важливим кроком у напрямі служіння громаді".

«Україна дуже швидко змінюється, і ми чітко маємо розуміти, що всі зміни повинні бути структурними. Створення першого в Україні Хабу з з регуляторної політики і є цим шляхом фундаментальних змін, які будуть працювати на майбутнє. Учасники Хабу беруться за складні серйозні комплексні проблеми, які насправді хвилюють місцеві громади і бізнес – це дуже важливо. Це не імітація, а вирішення реальних проблем», – зазначила Ксенія Ляпіна, голова Державної регуляторної служби України.

З її слів головне завдання регуляторного Хабу – змінити спосіб прийняття рішень як на центральному рівні, так і на рівні самоврядування. Це приклад, який можна буде тиражувати по всій Україні. І дуже символічною є співпраця з Українським Католицьким Університетом, в процес прийняття рішень привноситься не тільки раціо, а й моральні засади.

Основні завдання Хабу – аналіз проектів та вже існуючих місцевих регуляторних актів включно з розрахунками М-тесту, розробка на основі кращого існуючого досвіду регуляцій з питань, які є найбільш пріоритетними та болючими для підприємців та громад, щоб згодом поширити нові напрацювання на інші регіони країни. Окрім цього, Хаб займатиметься моніторингом регуляторного середовища і відстеженням результативності діючих місцевих рішень. Таким чином ця пілотна ініціатива має продемонструвати важливість правильного формування регуляторного середовища, його впливу на покращення ділового клімату та створення позитивних результатів для місцевих громад.

Ініціатива має також посилити управлінський потенціал регіону, залучаючи молодих спеціалістів (студентів і випускників Школи управління Українського Католицького Університету та інших ВНЗ Львівщини) до роботи в Хабі.

«Ідея цієї ініціативи зародилася з того, що нам треба будувати нову генерацію менеджерів для публічного управління і нову спроможність. Український Католицький Університет є дуже прогресивною школою, яка дає не тільки високу професійну підготовку, а й морально-етичні засади. Важливим є надання можливості людям, які мають освіту в публічному адмініструванні почати опрацьовувати цю практику» – Андрій Паляниця, консультант Світового банку для урядів та міжнародних організацій з питань регуляторної політики, державного управління і боротьби з корупцією.

«В нас немає інституту довіри. Український Католицький Університет будує простір довіри між різними верствами українського суспільства, і створення цього Хабу є проявом довіри» – Ярослав Рущишин, голова Комітету підприємців Львівщини.

Магістранти Школи управління УКУ Тарас Хавунка, Віра Недзведська і Роман Лозинський разом з волонтерами Олександрою Чоловською, Катериною Шуварською представили свої перші напрацювання в тематичних напрямах: регулювання розміщення літніх майданчиків, розподіл коштів бюджету розвитку між селами-членами об'єднаних територіальних громад, проведення інвентаризації майна об'єднаних територіальних громад, регулювання паркування.

Очікується, що основними продуктами Львівського регуляторного хабу стануть аналітичні напрацювання щодо проектів місцевих актів, рекомендації щодо змін до законодавства, аналізи регуляторного впливу, включаючи розрахунки з М-тесту, на проекти актів, періодичні огляди регуляторного середовища регіону. У рамках ініціативи також буде проводитися навчання для державних службовців та бізнес-асоціацій для підвищення їх обізнаності у сфері регуляторної політики та публічні слухання.
Book design is the art of incorporating the content, style, format, design, and sequence of the various components of a book into a coherent whole. In the words of Jan Tschichold, "methods and rules upon which it is impossible to improve, have been developed over centuries. To produce perfect books, these rules have to be brought back to life and applied."
Front matter, or preliminaries, is the first section of a book and is usually the smallest section in terms of the number of pages. Each page is counted, but no folio or page number is expressed or printed, on either display pages or blank pages.
Створення Львівського регуляторного хабу
31 серпня 2016 року відбувалися одні з перших організаційних зустрічей щодо запуску ініціативи «Львівський регуляторний хаб»
Зокрема, і оголошувався конкурс на підбір членів команди. Завдяки якісній синергії усіх залучених до процесу сторін було оперативно поставлено роботу ЛРХ та розпочато напрацювання перших аналітичних записок.
З приємною ностальгією згадуємо той час та, обертаючись назад, щиро раді, що змогли виправдати очікування наших партнерів та досягнути тої очікуваної сталості.
Ми продовжуємо масштабуватись і дякуємо усім нашим колегам за продовження ефективної співпраці крізь ці роки! Далі тільки більше...

Made on
Tilda