Місцеві регуляції будуть аналізувати за оновленими чіткими правилами
м. львів
29 квітня Львівська міська рада підписала меморандум про співпрацю з Львівським регуляторним хабом щодо удосконалення процедури регуляторної політики в місті. Чиновники та депутати Львівської міської ради одні з перших в Україні будуть апробовувати спеціальну «Методику проведення регуляторної та антикорупційної експертизи рішень та проектів рішень органів місцевого самоврядування». Це інструкція, яка прописує нові чіткі правила для перевірки законності, прозорості та доцільності регуляторних рішень місцевих рад, які впливають на ведення бізнесу та формують інвестиційну привабливість міста.
«Одні з найскладніших питань та регулювань, які здійснює міська влада є регуляторними актами (наприклад, оренда комунального майна чи підняття тарифів)», - розповідає Уляна Пак, голова Комісії законності, депутатської діяльності, свободи слова та безпеки Львівської міської ради, підписантка Меморандуму. - «І для того аби ці рішення були зручними, зваженими і не перевантаженими різними правилами, але в той же час мали антикорупційну складову - нам потрібна співпраця. Тому я дуже тішуся, що ми будемо працювати разом з Львівським регуляторним хабом та Сектором з питань доброчесності та запобігання корупції для напрацювання зручних та ефективних рішень, які будуть корисними для жителів».
Ця співпраця підсилить інституційну спроможність органів влади, допоможе уникнути процедурних та контекстуальних помилок, надасть громадянському суспільству та бізнес-об'єднанням нові інструменти для контролю влади.

Леся Гудима-Місеюк, голова Сектору з питань доброчесності та запобігання корупції власне наголошує на користі від такої співпраці: «Коли ми розробляли антикорупційні заходи Львівської міської ради, то одним з важливих напрямків якраз визначили співпрацю з громадським сектором та міжвідомчу взаємодію. Ми чітко розуміємо, що наші результати будуть кращими завдяки такій співпраці».

Апробовувати Методологію будуть протягом року в п'яти містах країни. Окрім того, документ є модельним, тобто таким, який можна застосовувати в різних містах, а за потреби адаптувати його до особливостей регіону. Ним зможуть послуговуватись усі органи місцевого самоврядування та впроваджувати кращі практики на місцях.
«За допомогою спеціального алгоритму, який збалансовуватиме потреби громади, бізнесу та влади ми разом будемо вдосконалювати регуляторну процедуру у Львівській міській раді, а також в інших містах. Документ з прописаною Методологією та усі супроводжуючі документи будуть доступними на сайті Львівського регуляторного хабу, тож ми запрошуємо представників влади в інших містах користуватись ними. Ми відкриті до співпраці з усіма бажаючими», - пояснює Катерина Шуварська, менеджерка проектів та програм Львівського регуляторного хабу.
Для довідки:

Львівський регуляторний хаб - це аналітично-адвокаційний центр, який займається впровадженням змін у місцевому самоврядуванні через аналіз, адвокацію (просування змін) та імплементацію (реалізація змін).

Проект «Економічний добробут громад через регуляторну та антикорупційну експертизу місцевих рішень» реалізується за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), яка фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.
Made on
Tilda