Реформа паркування
Львів, 2016 рік (!5 років тому). Точка відліку цього кейсу.

У Львові вкрай мало місць для паркування (менше 3000), за результатами проведеного опитування близько 40% респондентів-водіїв витрачає на паркування 100 грн/місяць, ще 30% - не витрачають коштів взагалі. Немає дієвого штрафного механізму за порушення правил паркування. До міського бюджету надходить мізерно мало коштів, хоча паркування є досить прибутковою сферою, особливо закордоном.

У 2017-му році Верховна Рада України приймає Закон про реформування сфери паркування. До його прийняття Львівський регуляторний хаб готує аналіз місцевої проблематики, зокрема: вивчає кращі практики у цій сфері, веде обговорення з бізнесом, водіями, місцевою владою, мешканцями міста, організовує опитування, співпрацює з вітчизняними та міжнародними експертами, влаштовує публічні обговорення тощо. На основі даних та висновків експерти ЛРХ фіналізують аналіз політики і супроводжуючі документи та подають пропозиції до змін в законі з партнерами Реанімаційним пакетом реформ та Програмою USAID "Лідерство в економічному врядуванні", частина з них - враховані.
Результати реформи, яка наблизила Львів та країну до комплексного розв'язання проблеми паркування*:
1
Значно зросла кількість поповнень в місцевий бюджет (до 28 млн від оплати за паркування та оплати штрафів у 2020 року).
2
Стартувала служба інспекторів з паркування. Лише за перший рік своєї роботи у Львові виписали понад 30 тисяч штрафів на суму близько 12 млн грн.
3
Провели часткову інвентаризацію місць для паркування та значно збільшили їхню кількість (наразі, у Львові загалом налічується 7899 паркомісць).
4
Впровадили фото- відеофіксацію правопорушень.
5
Розширили повноваження органів місцевого самоврядування, зокрема щодо регулювання системи паркування.
6
Спростили процес формування тарифів.
7
Спростили систему сплати штрафів.
8
Чітко визначили умови правопорушень через які можлива евакуація.
9
Врахували інвестиційну складову в формуванні тарифів.
10
Підвищився рівень дисципліни та культури паркування водіїв.
Зараз 2021 рік, проблема паркування у Львові досі існує. Лише комплексний підхід здатен її вирішити. Ми тримаємо руку на пульсі та продовжуємо напрацьовувати оптимальні рішення, які, за умови наявності політичної волі, допоможуть спростити життя нашим мешканцям: водіям, пішоходам, велосипедистам, маломобільним групам. Про це згодом.
Made on
Tilda