ВАЛЕНТИНА ЗАСАДКО: "Те, що було
неможливим вчора, сьогодні стає
реальністю, - ось який підхід
практикує Хаб"
Валентина Засадко, директорка Школи публічного управління Українського католицького університету.

Львівський регуляторний хаб, як студентська ініціатива був заснований у 2016 році при Школі публічного управління УКУ. З того часу ми продовжуємо розширювати нашу співпрацю, стали добрими партнерами і втілили багато спільних проєктів.

Сьогодні підсумовуємо п'ятиріччя роботи Львівського регуляторного хабу (ЛРХ), спілкуємось із Валентиною про минуле нашої організації та важливість підтримки молодих ініціатив.
— Чи пам'ятаєте Ви як зародилася ідея створення ЛРХ? Чи було тоді щось особливе в тому задумі?
— Звісно, пам'ятаю. Це була смілива і непересічна ідея групи ентузіастів - студентів Школи публічного управління УКУ, яку не могли не підтримати викладачі. А згодом в цей задум повірили й грантодавці: Фонд Східна Європа надав фінансову підтримку цьому проекту - створенню Львівського регуляторного хабу. Я б назвала цей задум унікальним. Адже хто займався аналізом регуляторної діяльності в той час? Державна регуляторна служба України. А от громадських ініціатив, та щей сталих, у цій сфері практично не було.
Історія становлення ЛРХ - це динамічний рух від студентської ініціативи - до соціального стартапу. Це як історії відомих брендів, що розпочинали свою діяльність у гаражах.
— Валентина Засадко
Чому Ви вирішили повірити та підтримати саме цю студентську ініціативу?
Якщо бачиш команду фахових, вмотивованих людей, які горять ідеєю - важливою, потрібною, то як не підтримати їх? А те, що на старті в них було обмаль досвіду, - не біда. Досвід набувається з кожним новим проектом. Для того й існує навчальний заклад, щоб сформувати основні компетентності в студентів і підтримати їх на старті ініціатив.
— Чи пригадуєте які очікування тоді були до Хабу та чи, на Вашу думку, вони виправдались?
— Насамперед очікували, що Хаб здійснить аналіз регуляторного впливу нормативно-правових актів у кількох видах підприємницької діяльності, зокрема на прикладі Львова. В УКУ є один з принципів: "Пообіцяй менше, а зроби більше". Учасники Хабу теж цей принцип взяли в свою роботу. У результаті вони не спинилися лише на аналізі окремих аспектів регуляторної діяльності, а й розробили рекомендації для ОМС, здійснили адвокаційну кампанію, супроводжували ініціативу регуляторних змін аж до практичного втілення. А далі пішла низка все нових, і нових проектів.
— Зважаючи на те, що ЛРХ був створений та розвивався при Школі публічного управління УКУ як би Ви охарактеризували становлення організації в декількох ключових тезах?
— Історія становлення ЛРХ - це динамічний рух від студентської ініціативи - до соціального стартапу. Це як історії відомих брендів, що розпочинали свою діяльність у гаражах. Так і Хаб стартував зі студентської аудиторії, чи університетської трапезної, а тепер - солідний гравець на регуляторному полі.
— В чому полягає цінність співпраці Школи публічного управління УКУ з Львівським регуляторним Хабом?
— Ключова цінність у тому, що Хаб став прикладом, який ілюструє те, що студентські ініціативи мають реальні шанси перетворитися на сталий проект, і Школа публічного управління УКУ готова в цьому допомагати. Тепер Хаб - надійний партнер у низці починань Школи.
— Спостерігаючи за 5-ти річною діяльністю команди ЛРХ, яким Ви бачите його майбутній розвиток?
— На мій погляд, логічним є масштабування діяльності Хабу, охоплення нових секторів для аналізу, географічне розширення діяльності. Це, звісно, веде за собою нові проекти і партнерства, і новий рівень відповідальності. Адже досвід Хабу будуть переймати, на нього будуть орієнтуватися, приймаючи управлінські рішення в громадах.
— Чому важливо підтримувати студентські ініціативи та давати молоді можливість проявити себе? Можливо є гарні приклади серед студентів Школи?
— Дуже важливо на старті професійної діяльності молоді надати підтримку, допомогти повірити у власні сили. Молоді люди не обтяжені досвідом, у т. ч. негативним, а отже з легкістю генерують нові ідеї, які можуть радикально щось змінити на краще. І ми тоді з подивом думаємо: "Ого! Виявляється, так можна було?" Формувати у студентів самозарадність, підприємливість, ініціативність - це одна з цілей Школи публічного управління УКУ. ЛРХ - приклад, що цей підхід працює і приносить суспільну користь.
— Можете назвати інші цінності та характеристики, які формує Львівський регуляторний Хаб своєю діяльністю?
1. Командність. У Хабі працюють люди, які дуже згуртовані, працюють як злагоджений механізм.

2. Цілеспрямованість. Команда ЛРХ ставить високі цілі, і наполегливою працею роблять їх досяжними. Те, що було неможливим вчора, сьогодні стає реальністю, - ось який підхід практикує Хаб.

3. Відповідальність. Хаб допомагає керівникам громад усвідомлювати, до чого можуть призвести ті, чи інші управлінські рішення, і нести за це відповідальність.

4. Фаховість. Робота Хабу базується на знаннях, глибокій аналітиці.
— Чого побажаєте Хабу на наступні п'ять років?
— Бажаю не втрачати той запал, ентузіазм і легкість, з якими прямує Хаб до своїх цілей! Нових проектів і здобутків!
Made on
Tilda