На думку Френсіса Фукуями, з 2014 року в Україні відбулося багато позитивних змін, зокрема реформа децентралізації, зміни в системі охорони здоров'я, газотранспортної системи та реформуванні Центрального банку. "Україна зараз перебуває на шляху до побудови справжньої демократичної держави, і має для цього всі необхідні умови. Цей шлях пройшли вже багато країн, але треба розуміти, що він непростий. Найбільшою проблемою сучасної демократії у світі є вибір популістських урядів. Вони не поважають стримувань і противаг, які створює справжня ліберальна демократія. Яскравим прикладом є теперішня політика лідерів деяких європейських країн та США.
Все ж таки я вважаю, що ми повинні справді перейматися питанням боротьби з популізмом і не бути такими песимістами, тому що багато громадських інституцій у світі продовжують тримати міцні позиції. У США, наприклад, потужний вплив на владу та суспільство мають ЗМІ, а суди все ще можуть вказати президенту на те, що він не може робити певні речі. Громадськість демократичних країн зараз гостро реагує на будь-які прояви популізму. Важливо розуміти, що за цими "гаслами" стоять реальні наслідки, які переживатиме вся країна. Я сумніваюся, що після досвіду Британії з "Brexit" будь-яка держава в Європі сьогодні розглядає варіант виходу з Євросоюзу.
Що стосується України, то у вас існує проблема популізму в одному із його визначень. Ви дотримуєтеся економічної та соціальної політики, яка є популярною і приносить результат на певний період, проте така діяльність не діє в довгостроковій перспективі. Існує й інша форма популізму, яка експлуатується в Європі і США, та ґрунтується на певному винятково етнічному визначенні того, ким є народ. Ці популісти не сприймають міграції, вони виступають проти етнічного різноманіття, яке виникає у багатьох сучасних суспільствах, і хочуть повернутися назад в ті часи, коли народ являв собою єдину етнічну групу та був об'єднаний однією релігією. Знову ж таки, українці не пішли за такими гаслами і в цьому ознака винятковості вашої країни".
Професор Фукуяма вважає, що одна з основних ознак популізму, яка присутня в Україні, - це наявність корупції в діяльності її лідерів. "Такі політичні фігури не представляють український народ, вони замішані в корупційних схемах, тому не можуть відстоювати інтереси громадян. Вам вдалося уникнути економічного та етнічного популізму в державі, і це великий плюс".