— Роман Лозинський: Більше місяця тому, на першому позачерговому засіданні депутати всіх фракцій злагоджено та консенсусно напрацювали ряд законопроектів, які стосувалися медичної та економічної сфер. Було запропоновано спростити всі механізми закупівлі медичного обладнання, зменшити тиск на малий і середній бізнес, зокрема навантаження щодо орендної плати для підприємців на час карантину. Після прийняття перших законопроектів вдалося врегулювати ситуацію та зменшити тиск на малий і середній бізнес, але, погодьтеся, цього недостатньо. В кінці лютого, коли пандемія почала активно поширюватися у країнах Європи, близько п'яти трильйонів доларів втратили інвестори на всіх континентах, і сума цих збитків є дуже суттєвою. Тому, коли ми починаємо аналізувати стан економіки Львівської області чи України загалом, маємо розуміти, що наслідки пандемії є нищівними для всього світу. Внаслідок цього, фракція "Голосу" пропонує запровадити в Україні режим "гнучкого" карантину. Ми повинні бути реалістами: карантин закінчиться тільки після масового вакцинування. За оптимістичним сценарієм, це може статися не швидше, ніж через рік. За такий довгий період наявні регулювання негативно впливатимуть на розвиток малого та середнього бізнесу.
Зокрема, наша фракція пропонує чіткі кроки для підтримки малого бізнесу, очікуємо, що уряд реалізує ці пропозиції не пізніше 1 травня. Йдеться про відновлення роботи магазинів, перукарень, окремих закладів, які надають необхідні косметичні послуги, за умови дотримання дистанції між людьми та роботу працівників в засобах індивідуального захисту. Знаємо, що у зв'язку із надзвичайною ситуацією, рівень безробіття в Україні зростає. До державного центру зайнятості кількість звернень від громадян збільшилася в 10 разів, а держава, замість підтримки малого бізнесу, закриває нас вдома. Щоб зменшити рівень безробіття в країні - маємо обрати формат "гнучкого" карантину.
— Степан Куйбіда: Погоджуюся. Запровадження "гнучкого" карантину стане дійсно рятівним рішенням для нашої економіки. Такі різкі дії уряду були доречними спочатку, і покликані максимально стримати поширення вірусу СOVID-19, але на цьому етапі посилені заходи безпеки слід впроваджувати дозовано. Як реагує Львівська обласна державна адміністрація на рішення, що приймаються на державному рівні? Ми б хотіли отримати повний перелік критичної інфраструктури, яка мала б функціонувати навіть в період надзвичайної ситуації, підкріплений відповідним законодавчим актом. Цей перелік допоможе представникам виконавчої влади на місцях в разі нестабільної економічної ситуації краще підготуватися до таких викликів, а цим підприємствам перепрофілюватися на інші види виробництва. Натомість, поки у нас немає чіткої стратегії, як це втілити комплексно і без значних збитків для бізнесу, чекаємо на підтримку на державному рівні.