Тарас Хавунка: Пане Андрію, на Вашу думку, який тип державної допомоги бізнесу є оптимальним для України та як доцільно стимулювати економіку?
Андрій Паляниця: Без участі держави і здійснення великих грошових "вливань" на підтримку бізнесу, українська економічна сфера може дуже постраждати. В ретроспективі таке падіння має свої плюси, адже допоможе "вичистити" деякі неефективності в розпорядженні фінансовими ресурсами. Проте, ця ситуація, так чи інакше, негативно вплине на незахищені верстви населення та українців з низьким рівнем доходу, які звикли жити "від зарплати до зарплати". Зараз найефективніше стимулювати розвиток економіки країни через систему державних закупівель. Гарним прикладом цього є спроба виходу США з кризи 30-х років, часів Великої Депресії. Держава має зосередитися на ефективній закупівлі товарів та послуг, розвитку інфраструктурних проектів та підтримці "внутрішнього" інвестора.
Ярослав Рущишин: Так, більшість розвинених країн рятують свої підприємства "вливанням" коштів, проте ми опинилися в такій ситуації вже з наявною економічною кризою всередині країни. Наразі, Україна повністю залежна від переговорів з Міжнародним валютним фондом, і це важливо розуміти. Уряд напрацював новий законопроект 3225, який передбачає багато пільг для бізнесу, що допоможуть "пережити" скрутний період. Забезпечити підтримку українських підприємців через додаткове фінансування в Україні наразі не можливо.