Економічний добробут
громад через регуляторну
та антикорупційну
експертизу місцевих
рішень
Львівський регуляторний хаб за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) розпочинає проєкт, спрямований на підвищення культури доброчесності в Україні через залучення бізнесу, громадянського суспільства та засобів масової інформації. Дана сторінка буде доповнюватись корисною інформацією та матеріалами по мірі їх готовності.
Основні завдання проєкту
Методичні напрацювання
Розробка методології регуляторної та антикорупційної експертизи регуляторних актів та проектів регуляторних актів органів місцевого самоврядування
Навчальний компонент
Проведення навчання для громад (органів місцевого самоврядування, бізнесу та громадянського суспільства) щодо застосування антикорупційного досвіду на рівні місцевого законодавства
Антикорупційна діяльність
Визначення переліку сфер, які регулюються місцевими нормативними актами, в яких розповсюджені корупційні ризики та підготовка рекомендацій щодо їх усунення
Про проект
Проект спрямований на підсилення інституційної спроможності органів влади з регуляторними повноваженнями, уникнення процедурних та контекстуальних помилок, підвищення обізнаності та інструментів контролю для громадського суспільства шляхом розробки Методології проведення регуляторної експертизи проектів регуляторних актів та чинних рішень, виданих місцевими радами. Це так звана інструкція, яка допоможе розробити нові чіткі правила для перевірки законності, прозорості та доцільності рішень місцевих рад, які безпосередньо впливають на ведення підприємницької діяльності та формують імідж інвестиційної привабливості міста.

Документ буде типовим та зможе застосовуватись всіма без винятку органами місцевого самоврядування країни. Цей документ також стане інструментом для громадянського суспільства, яке зможе перевіряти нормативні акти місцевих рад на відповідність принципам прозорості та підзвітності.

В рамках проекту буде проведено дослідження з метою визначення переліку сфер, які регулюються місцевими нормативними актами, в яких широко розповсюджені корупційні ризики та підготовка рекомендацій щодо їх усунення. Це допоможе новопризначеним уповноваженим підрозділам (особам) з питань запобігання корупції в місцевих радах визначити пріоритети у сферах, над якими вони в першу чергу працюватимуть, профільним громадським організаціям, бізнес-асоціаціям та іншим зацікавленим сторонам контролювати роботу місцевих рад у цих сферах.

Важливим етапом проекту є навчальний компонент для уповноважених підрозділів, місцевих органів влади та депутатського корпусу, неурядових організацій та громадянського суспільства щодо використання методології на практиці. Апробація буде проведена у 5 пілотних містах, зокрема у Львові у співпраці з Сектором з питань доброчесності та запобігання корупції та Червонограді. Три додаткові міста будуть визначені в процесі реалізації проекту.
Географія проєкту
В які міста завітає наша команда
Львів
Пілотне місто для апробації методики
Червоноград
Пілотне місто для апробації методики
Київ
Проведення навчання та всебічна співпраця з Національним агенством з питань запобігання корупції
+ 3 пілотні міста
Якщо ви готові співпрацювати з нами в рамках визначених активностей, апробувати методику в своїй міській раді, відвідати навчання та отримати консультаційний супровід від наших фахівців - зголошуйтесь до участі в проєкті!
The project is supported by the EU Anti-Corruption Initiative (EUACI) – the leading anti-corruption support program in Ukraine funded by the EU, co-funded and implemented by the Ministry of Foreign Affairs of Denmark.
Проект реалізується за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) – провідна антикорупційна програма підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.
Made on
Tilda