UA-174185908-1
 
LVIV REGULATORY HUB
Аналіз політик
Ми консультуємо та надаємо експертну допомогу у вирішенні визначених пріоритетних комплексних проблем через використання прозорих та ефективних регуляторних механізмів. Ми вважаємо, що якісні зміни не можуть бути блискавично швидкими, адже важливим аспектом є поступова та організована робота. Запит на опрацювання проблематики ми отримуємо від профільних підприємств (бізнес-об'єднань), громадськості та органів влади. Одним з головних завдань які ставить собі наша команда в процесі аналізу регулювань є створення якомога простіших норм та процедур, збільшення економічної вигоди для міста, а також передбачення таких запобіжників, які унеможливлять системні зловживання.
Сам процес можна розділити за такими етапами:
1
Збір даних та аналітика
Після детального вивчення проблеми, розпочинається процес збору даних, напрацювання експертизи, опираючись на найкращі міжнародні та локальні практики і приклади. Найскладніше в цьому процесі - пошук альтернативи, збереження балансу інтересів та прийняття рішення, яким будуть максимально задоволені всі учасники процесу. Паралельно з першим та другим етапами напрацьовуються пропозиції, які далі оформляються в пакет документів, серед яких аналіз політики (документ на 40-50 сторінок, який містить детальний опис проблеми, альтернативи її вирішення, обрахунки тощо), ключові положення (коротка записка з викладенням основного матеріалу) та інфографічні матеріали (для простішого розуміння пропонованих змін та їх комунікації в медіа просторі). Такі документи доповнюються та редагуються протягом всіх етапів роботи над кейсом, адже з'являється багато нової інформації та думок.
2
Публічні дискусії
В процесі напрацювання нового положення ми активно спілкуємося з усіма зацікавленими в якісному регулюванні сторонами. Така комунікація може мати різні форми: робочі зустрічі, консультації, круглі столи, відкриті дискусії, онлайн-платформи тощо. Крім цього, одним з інструментів громадської участі є проведення громадських слухань, на які запрошуються всі стейкхолдери: влада, бізнес та громадськість до обговорення напрацювань. За результатами слухань напрацьовується альтернативне рішення для врегулювання визначеної сфери. Після фіналізації проекту рішення він знову презентується громадськості та бізнесу для врахування зауважень. В цьому суть якісного регулювання — важлива кожна деталь.
3
Голосування та імплементація
Наступний етап — адвокатування прийняття цього рішення міською радою, перевірка та подальше відстеження його ефективності на практиці.
Made on
Tilda