UA-174185908-1
 
Новини (2020 р.)
У Львові експерти обговорили вплив інструментів е-демократії на розвиток і трансформацію міст
29 лютого на щорічній конференції "Information Overload, Al, and Responsibility", організованої Українським католицьким університетом, запрошені експерти в сфері електронної демократії у Львівській області поділилися найкращими практиками впровадження інструментів електронного врядування у своїх містах та можливості залучення громадян до прийняття управлінських рішень, які працюють у Львівській області.

В рамках панельної дискусії досвідом ефективного впровадження інструментів електронного урядування в місті Червоноград поділився Тарас Хавунка, керівник аналітично-адвокаційного центру «Львівський регуляторний хаб» та радник міського голови Червонограда з питань прозорості та запобігання корупції.

«Побутує думка, що в маленьких містах складно впроваджувати якісні та інноваційні рішення через низьку політичну активність громадськості. Проте, на прикладі Червонограда, можу продемонструвати, що це не завжди так. В Червонограді було успішно розроблено Геоінформаційну систему - спеціальну платформу, яка містить базу відкритих даних щодо нерухомого комунального майна, бюджетних видатків та управління землею в місті. Завдяки цій системі всі бажаючі можуть відстежувати та аналізувати ті процеси, які відбуваються в місті, долучатися до прийняття рішень через конкретний аналіз даних. Наступний етап нашої роботи - запуск в Червонограді електронної приймальні, яка також допоможе електронізувати і структурувати запити від громадськості, буде частково з'єднана з системою документообігу та виконувати функції електронного ЦНАПу».

Олена Гунько, керівник управління інформаційних технологій департаменту розвитку Львівської міської ради розповіла про те як і навіщо місту відкривати дані та успішні проекти, які вдалося втілити у Львові.

«Ще в 2017 році Львівська міська рада запустила Портал відкритих даних, який містить близько 700 різних наборів відкритих даних, сформованих так, щоб мешканці могли доступно і максимально швидко знайти необхідну їм інформацію. Це справді допомогло «розвантажити» роботу міської ради. Відтепер громадяни не мусять постійно надсилати сотні запитів та приходити в міську раду особисто, бо Портал виконує функцію відкритої комунікації влади з містянами. Ці дані використовуються для створення аналітики, відстеження роботи міської ради та розвитку міста загалом. Ще один наш успішний проект - чат-бот "LvivСityHelper", який допомагає мешканцям знайти необхідну інформацію про конкретний об'єкт, достатньо лише ввести ключові слова: адресу чи конкретну назву.

Директор Інституту міста Дрогобича, засновник Drohobych Smart Community Project Володимир Кондзьолка наголосив на тому, що розумні та інноваційні рішення є ефективними в управлінні містом.

«Інструменти е-демократії - це механізм, через який місцева влада може доступно доносити інформацію до своїх громадян. Важливо розуміти, що відкриті дані також є частиною так званого інформаційного шуму - величезного потоку звітів та документів, які треба грамотно подавати. Так, наприклад в місті Дрогобич ми розробили власну методологію аналізу сектору освіти. Через спеціальні смарт-сервіси та платформи можемо об'єднувати в одному місці ті дані, яких потребує громадськість, розділяючи їх по конкретних галузях».

«Процес діджиталізації суспільства починається з забезпечення 100% підключення до інтернету населених пунктів по всій країні і закінчується впровадженням сучасних електронних сервісів, які допомагають зекономити час, полегшують життя громадян та комунікацію влади і громадськості. Варто пам'ятати, що для того, аби дані справді приносили користь і громадськість могла використовувати їх, важливо проводити просвітницьку діяльність та інформувати про можливості, які з'являться завдяки доступу до інформації. Озвучені сьогодні успішні кейси дають надію та стимул рухатись в напрямку інноваційних рішень, тож заохочуємо всіх використовувати їх сповна», - підсумувала модератор заходу, координатор клубу eDEM при Львівському регуляторному хабі Катерина Шуварська.

Організатори панельної дискусії висловлюють подяку запрошеним експертам за те, що поділилися кращими практиками розумних рішень в їхніх містах та можливостостями підвищення рівня прозорості та підзвітності органів влади і місцевого самоврядування через інструменти е-демократії.
Керівник Львівського регуляторного хабу провів навчальний семінар для ОМС в Краматорську
13 лютого Львівський регуляторний хаб розпочав співпрацю з UNDP Ukraine / ПРООН в Україні в рамках нового проекту, який передбачає зменшення адміністративного навантаження на бізнес в Луганській та Донецькій областях.

Керівник громадської організації ЛРХ Тарас Хавунка провів перший навчальний семінар для представників органу місцевого самоврядування в Краматорську. Учасники програми мали змогу дізнатися про інструменти, які сприяють економічному розвитку міста. Подальша співпраця в рамках проекту передбачає проведення командою ЛРХ навчальних семінарів для органів місцевого самоврядування, перегляд нормативно-правової бази пілотних ОМС, визначених в проекті, проведення фокус-груп та інші ініціативи, які сприятимуть вдосконаленню регулювань в громадах.
Львівський регуляторний хаб взяв участь в обговореннях Порядку передачі в оренду державного та комунального майна
Professional photography, setting organization, professional photo processing
10 лютого з ініціативи Transparency International Ukraine та підтримки EUACI представники парламенту, органів місцевого самоврядування, Фонду держмайна України, інших громадських організацій та державних підприємств, зокрема ДП "Прозорро.Продажі" в Києві обговорили проект згаданого Порядку за Законом про оренду державного та комунального майна в Україні.
Керівник Львівського регуляторного хабу Тарас Хавунка взяв участь в обговоренні та долучився до спільних напрацювань для забезпеченням максимальної прозорості процедур, створення конкурентних та вигідних умов проведення аукціонів та залучення коштів до місцевих бюджетів.
Made on
Tilda